Euler Finance hacker’ı kripto mikseri Tornado Cash ile 1100 Ether akladı

Pazartesi günü Euler Finance'i hack'leyen saldırgan çaldığı varlıkları Tornado Cash vasıtasıyla aklamaya başladı. Hacker ilk etapta 1.8 milyon dolar değerde 1100 Ether yıkadı.

Pazartesi günü hack’lenen ve platformdan 200 milyon dolarlık kripto para çaldıran Euler Finance hala saldırgandan ödül konusunda bir cevap alamıyor. Zincir üstü veri ve güvenlik firması Blocsec’in sağladığı bilgilere göre de; hacker bugün 1.8 milyon dolar değerde 1100 Ether’i kripto mikseri Tonado Cash’e gönderdi.

Ödül talebine hala cevap yok

Euler son olarak hacker’a zincir üstü bir mesaj yollamış ve çalınan meblağın %10’u kadar bir ödül önermişti. Ancak hacker’dan bu konuda hala cevap gelmiş değil. Çalınan fonları kripto mikserlerine göndermek genelde hacker’ların izlediği bir yol ancak bazı iyi niyetli kişiler, ödül fonlarının büyüklüğüne göre fonları geri gönderebiliyorlar. Ancak riske girmek istemeyen, kolluk kuvvetleri ve hukuk karşısına çıkmak istemeyen bazı hacker’lar ise hiçbir ödül talebini kabul etmiyor.

Euler geçtiğimiz günlerde hacker’ın fonları geri göndermemesi durumunda, bu kişi ya da kişilerle ilgili bilgi verecek olanlara 1 milyon dolar vereceğini duyurmuştu.

Blocsec ise konuyla alakalı ilginç bir yorum yaptı ve hacker’ın 1.8 milyon dolarlık kripto aklamasının, fonları geri göndermeyeceği anlamına gelmediğini yazdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl