Euro Tether (EURT) ve Tether Gold (XAUT), XT’de listeleniyor

Popüler kripto borsası XT.com, Tether tarafından geliştirilen iki sabit coin’i XAUT (Tether Gold) ve EURT’yi (Euro Tether) platformuna eklemeye hazırlanıyor.

tether-usdt

Altı milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı, 500 binden fazla aylık aktif kullanıcısı olan dünyanın ilk sosyal içerikli dijital varlık borsası olan XT.com, müşterilerine daha fazla işlem çifti seçeneği sunmak için platformunda daha fazla sabit coin desteklemeye geçti.

İlk ve yaygın olarak benimsenen sabit coin Tether’in yönetiminden sorumlu kuruluş olan Tether Operations Limited, web sitesinden Euro Tether (EURT) ve Tether Gold’u (XAUT) XT.COM’da listeleme planlarını açıkladı.

Ekip çarşamba günü yaptığı duyuruda, özellikle EURT ve XAUT’un ‘ana bölgede’ (veya DeFi kategorisinde) USDT işlem çifti altında listeleneceğini belirtti.

XAUT’nin fiziksel altın sahipliğini temsil eden dijital bir varlık olduğunu belirtmek gerekiyor. Sabit coin geliştiricisi Tether’e göre, özellikle her bir XAUT token’ı, London Good Delivery altın külçesinde 1 troy ons altının mülkiyetini temsil ediyor.

Öte yandan EURT, euroya 1’e 1 sabitlenmiş bir sabit coin ve itibari para biriminin dijital bir temsili olarak hizmet ediyor.

Tether’de heyecan hâkim

EURT ve XAUT’nin geliştirilmesinin arkasındaki şirket olan Tether, XT.com’un her iki sabit coin’i de destekleme hamlesinden duydukları heyecanı dile getirdi. 2018’de kurulan borsanın halihazırda piyasa değeri, likidite ve benimsenme açısından lider sabit coin olan USDT’yi desteklediğini belirtmekte fayda var.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, XT.COM’un dünya genelindeki kullanıcılara euro ve fiziksel altına dayalı dijital varlıklara erişim sağlama kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Ardoino, “Tether, likiditesi, genişleyen pazar payı ve yaygın kabulü ile tanınan önde gelen sabit coin şirketi olarak, finansal özgürlüğü ve küresel topluluklar için ekonomik kapsayıcılığı teşvik etmeye olan bağlılıklarının altını çiziyor.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl