Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencilik havuzu F2Pool, SegWit2x desteğini geri çekti

BitGo mühendisi Jameson Lopp, kişisel Twitter hesabından Bitcoin madencilik havuzu F2Pool’un SegWit2x için sinyal vermeyi durduğunu heyecanla paylaştı. F2Pool stops signaling SegWit2X support. 15% down, 85% to go… https://t.co/iEjKn1gCgH pic.twitter.com/CU99EnnZ3j — Jameson Lopp (@lopp) 12 Ekim 2017 Bu ne anlama geliyor? CoinDance’ın verilerine göre, F2Pool, şu anda tüm dünyada Bitcoin madencilik gücünün yüzde 10’una sahip. Düne kadar Bitcoin madencilerinin yüzde 95’inin SegWit2x’i desteklediği bildiriliyordu. SegWit2x oybirliği ile madenciler tarafından desteklenen ancak Bitcoin Core ekibi ve kullanıcıların büyük çoğunluğu ile bir...

BitGo mühendisi Jameson Lopp, kişisel Twitter hesabından Bitcoin madencilik havuzu F2Pool’un SegWit2x için sinyal vermeyi durduğunu heyecanla paylaştı.

Bu ne anlama geliyor?

CoinDance’ın verilerine göre, F2Pool, şu anda tüm dünyada Bitcoin madencilik gücünün yüzde 10’una sahip. Düne kadar Bitcoin madencilerinin yüzde 95’inin SegWit2x’i desteklediği bildiriliyordu. SegWit2x oybirliği ile madenciler tarafından desteklenen ancak Bitcoin Core ekibi ve kullanıcıların büyük çoğunluğu ile bir dizi borsa ve işletme tarafından şiddetle karşı çıkılan tartışmalı bir çatal olacaktı. F2Pool’un bu çatala destek vermeyi durdurmasıyla madencilerin yüzde 95’inin desteği yüzde 85’e çekildi. Dolayısıyla F2Pool’un desteğini kaybetmesi SegWit2x’in zorluk yaratmasına daha az olanak tanıyor.

 

F2Pool’un desteğini çekmesinin madencilik havuzları arasında bir zincir etkisi yaratıp yaratmayacağı merak ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl