Facebook Bitcoin, kripto para birimleri ve ICO’larla ilgili reklamları yasakladı

Sosyal medya devi Facebook, yeni reklam politikasıyla birlikte Bitcoin, kripto paralar ve ICO'larla ilgili reklamları yasakladı.

Sosyal medya devi Facebook, yeni reklam politikasıyla birlikte Bitcoin ve ICO’larla ilgili reklamları yasakladı.

Şirketin ürün yönetimi direktörü olan Rob Leathern, dün yayınladığı bir blog yazısında yeni reklam politikasının “ikili opsiyonlar, ICO’lar ve kripto para birimleri gibi yanıltıcı veya aldatıcı promosyon uygulamalarıyla sıklıkla ilişkilendirilebilen finansal ürünleri ve hizmetleri destekleyen reklamları” hedef aldığını kaydetti.

Leathern yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

“İnsanların sahtekarlık korkusu olmaksızın Facebook reklamlarıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye devam etmelerini istiyoruz. Ancak şu anda iyi niyetle faaliyet göstermeyen ikili opsiyonlar, ICO’lar ve kripto para birimleri reklamı yapan birçok şirket var.”

Leathern, bu türk reklamların sitede potansiyel olarak hileli faaliyetlere karşı gelişen bir polikanın parçası olarak hedef alındığını belirtti.

Yasak Facebook’un diğer platformlarına da uzanıyor

Facebook yöneticisi, politikanın popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram da dahil olmak üzere Facebook’un diğer platformlarına da uzandığını ekledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl