Facebook’un CEO’su Zuckerberg, Blockchain’e ciddi şekilde kafa yormaya devam ediyor

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, verdiği bir röportajda Blockchain teknolojisinin uygulama girişlerinde kullanımı üzerine konuştu.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Blockchain teknolojisinin internet kullanıcılarının üçüncü taraflara güvenmeksizin tek bir kimlik bilgileriyle çeşitli hizmetlere giriş yapmalarına imkan sağlama potansiyelini ciddi şekilde değerlendiriyor.

Zuckerberg, dün verdiği bir röportajda böyle bir teknolojinin kullanımının sosyal medya devinin sign-on uygulaması (tek bir oturumla çok sayıda uygulamalar) Facebook Connect’e ciddi bir alternatif olacağını söyledi.

Zuckerberg, sözlerinin devamında Blockchain teknolojisiyle yapılacak bu düzenlemenin kullanıcıların erişimini kesebilecek şirketlere güvenmek istemeyen yazılım geliştiricilere hitap edeceğini ifade etti. Facebook’un kurucusu aynı zamanda şirketlerin kötü aktörlerle uğraşmalarının önünde engel yaratacak olmasını da dezavantaj olarak belirtiyor.

Zuckerberg, son olarak ademi merkeziyetçilikten kaynaklanan geniş teknik zorluklar olduğunu da kabul etti. Zuckerberg, bu konuda “Kesinlikle Facebook’un yaptığı hesaplama düzeyini dağıtık bir yolla yapmak gerçekten zorlayıcı.” şeklinde konuştu.

Facebook, uzun bir süredir Blockchain teknolojisi üzerine çalışıyor. Şirket, bunun için geçtiğimiz yıl Facebook’un ağır toplarından oluşan bir ekip kurmuştu. Yakın zaman önce ortaya atılan iddialarda Facebook’un WhatsApp’te kullanılacak bir kripto para üzerine çalıştığı belirtilmişti.

Haber: CoinDesk

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl