Facebook, kendi kripto parasını oluşturmayı planlıyor

Sosyal medya devi Facebook kendi kripto para birimini oluşturmayı düşünüyor olabilir.

Cheddar’da yer alan habere göre, şirket çeşitli hizmetlerindeki ödemeleri kolaylaştırmak için kripto para kullanmayı düşünüyor.

Ayrıca bu çabaların, yakın zamana kadar Facebook Messenger’a başkanlık eden David Marcus tarafından yürütüleceği iddia ediliyor.

Şu an için pek fazla ayrıntı yok ancak Cheddar, planların uygulanmasının yıllar alabileceğini bildiriyor.

Blockchain teknolojilerinin henüz ilk aşamalarında oldukları göz önüne alındığında, Facebook’un büyük işlem hacimlerini işleyene kadar merkezi olmayan çözümlere güvenmeye istekli olması muhtemel değil.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Ocak ayındaki bir paylaşımda, şirketin yeni yılda Blockchain’i denemeye istekli olduğunu söylemişti. Zuckerberg aynı paylaşımda birçok insanın teknolojinin, gücü merkezileştirdiğine inandığını söyleyerek de Blockchain teknolojisinin önemine dikkat çekmişti.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un bu doğrultuda ağır topları ile bir ekip kuracağını bildirmiştik. David Marcus liderliğindeki ekipte Instagram’ın üst düzey yöneticileri de yer alacak. Bu arada Marcus, aynı zamanda PayPal’ın eski başkanı ve bu nedenle ödeme teknolojileri konusunda uzman. Kripto paralara kişisel bir ilgisi bulunan Marcus, Aralık ayında kripto para borsası Coinbase’in yönetim kuruluna katılmıştı.

→ ÇİN HÜKÜMETİ AYLIK OLARAK BAĞIMSIZ KRİPTO PARA ANALİZLERİ YAYINLAYACAK

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl