Facebook bir Blockchain şirketini satın aldı

Teknoloji devi Facebook'un akıllı sözleşmeler üzerine odaklanan bir Blockchain şirketini satın aldığı bildiriliyor.

Facebook’un gizemli kripto para bölümünün sessiz sedasız ilk satın alımını yaptığı bildirildi. Bu satın alımının akıllı sözleşme geliştirmelerinde uzmanlaşmış bir Blockchain girişimi olduğu söyleniyor.

Finans haberleri platformu Cheddar, anonim kaynaklara dayandırdığı haberinde teknoloji devinin University College London araştırmacıları tarafından kurulan bir Blockchain şirketi olan Chainspace’i aldığını duyurdu.

Öte yandan Cheddar’ın ulaştığı bir Facebook yetkilisi, satın alımla alakalı renk vermedi. Yetkili, “Diğer birçok şirket gibi Facebook da Blockchain teknolojisinin gücünden yararlanmanın yollarını araştırıyor. Bu yeni küçük ekip, birçok farklı uygulamayı araştırıyor. Paylaşacak başka bir şeyimiz yok.” dedi.

Şirketin, Blockchain teknolojisinden daha çok araştırma ekibinin bilgi birikimi ve yeteneğiyle ilgilendiği kaydediliyor. Yani, satın alım şirketten ziyade ekip için yapıldı. Hareketin Facebook’un Blockchain sektöründe büyük bir oyuncu olma arzusunun açık bir işareti olduğu ifade ediliyor.

Facebook, şirketin ağır toplarından oluşturduğu bir ekiple geçen seneden beri Blockchain ve kripto para projesi üzerinde çalışıyor. Daha önce bildirdiğimiz gibi ekibin başında tecrübeli Facebook yöneticisi ve eski PayPal başkanı David Marcus bulunuyor. 40’tan fazla kişiden oluştuğu iddia edilen ekibin üzerinde kafa yorduğu projenin nasıl bir forma sahip olacağı sır gibi saklanıyor fakat bazı kaynaklar, WhatsApp’e entegre itibari parayla desteklenen bir sabit kripto para olacağını ileri sürdü.

Cheddar’a göre Facebook Blockchain şirketlerini satın almaya devam edebilir. Sosyal ağ, Blockchain tabanlı ödeme platformu Algorand ile de görüşmeler yaptı. Ancak konuyu bilen kaynakların aktardıklarına göre bu görüşmeler başarısızlıkla sonuçlandı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl