Facebook’un kurucusu Zuckerberg’den flaş kripto para açıklaması

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, kripto para birimleri ve şifrelemenin Facebook servislerinde nasıl kullanılabileceği üzerine kafa yorduğunu açıkladı.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, kişisel Facebook sayfası üzerinden önemli bir açıklama yaptı.

Şifrelemenin ve kripto para birimlerinin Facebook servislerinde nasıl kullanılabileceği üzerine kafa yorduğunu ifade eden Zuckerberg’in konuyla ilgili açıklaması şöyleydi:

“Günümüzde teknolojideki en ilgi çekici sorulardan biri merkezcilik ve ademi merkeziyetçilik üzerine. Birçoğumuz teknolojiye girdi çünkü, bunun gücü insanların elinde olan ve merkezi olmayan bir güç olabileceğine inanıyoruz. Facebook’un misyonunun ilk üç kelimesi hep “gücü insanlara ver” olmuştur. 1990’larda ve 2000’kerde çoğu insan teknolojinin merkezi olmayan bir güç olacağına inanıyordu.

Günümüzdeyse birçok insan bu sözü unutmuş durumda. Az sayıda büyük teknoloji şirketinin yükselişi ile birlikte -ve vatandaşlarını izlemek için teknolojiyi kullanan hükümetler- birçok kişi artık teknolojinin ademi merkeziyetçilikten ziyade yalnızca merkezileştirdiğine inanıyor.

Buna karşı gücü merkezden alarak insanların eline veren önemli eğilim var: Şifreleme ve kripto para gibi. Ancak kontrolünün daha zor olma riski ile geliyorlar. Daha derine inerek bu teknolojilerin olumlu-olumsuz yönlerini ve bunları hizmetlerimizde en iyi şekilde nasıl kullanabileceğimle ilgileniyorum.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl