Sayı her gün artıyor: 100’ü aşkın kişi Facebook’un kripto parası için çalışıyor

Facebook'un kripto para projesi üzerinde halihazırda 100'den fazla çalışanın görev aldığı ve bu sayının her geçen gün arttığı bildiriliyor.

Facebook’un bu ay piyasaya süreceği ve 18 Haziran’da white paper’ını yayınlayacağı yazılan kripto parasıyla alakalı yeni detaylar ortaya çıktı.

CNBC’de yer alan habere göre, şirketin kripto parası için şu anda 100’ün üzerinde kişi çalışıyor. Daha önce bu rakamın 50 olduğu öne sürülmüştü. Gün geçtikçe şirketin ekipte çalışan personel sayısını artırdığı ve bu rakamın artmaya devam edeceği ifade ediliyor.

Facebook’un kariyer sayfasına göre, kripto para projesi üzerinde çalışacak 40 kişi daha aranıyor. Şirket Facebook, Instagram ve Whatsapp uygulamalarına eklenmesi beklenen kripto para entegrasyonu ile kabulü büyük ölçüde artıracak dünya çapında bir dijital varlık çözümü sunacak gibi görünüyor.

Proje hakkında bir yorumda bulunan Blockchain ekbinin başındaki isim David Marcus, “Nihai hedefimiz, milyarlarca insana şu anda sahip olmadıkları şeylere erişim sağlayabilmeleri için yardım etmek. Bunlar sağlık hizmetleri, adil finansal hizmetler ya da bilgi kaydı veya paylaşımının yeni yolları olabilir.” dedi.

Facebook’un kripto para projesiyle alakalı son önemli gelişmeler şöyle:

  • Whitepaper, 18 Haziran’da yayınlanacak
  • Kripto paraya fiziksel ATM’lerle erişim sağlanması planlanıyor
  • Facebook çalışanları bu yeni kripto parayla maaş alabilecek
  • Kripto para ağında işlemler üçüncü taraflarca onaylanarak tam merkeziyetliliğin önüne geçilecek
Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl