Facebook’un kripto parası, piyasaya yatırımcı akını getirecek

Yapılan yeni bir araştırma, Facebook'un üzerinde çalıştığı kripto paranın piyasaya yeni yatırımcılar getireceğini ortaya koyuyor.

The Block’ta yer alan habere göre, Facebook’un kripto para projesi sessiz sedasız ilerlerken finans bilgi sitesi LendEDU tarafından yapılan bir araştırma, sosyal medya devinin çıkaracağı kripto paranın büyük olasılıkla kripto para piyasasına yeni yatırımcılar kazandıracağını ortaya koyuyor.

Şirket, iki günlük bir süreç içerisinde 1000 Amerikalıya kripto paralar ve Facebook hakkında sorular sordu. Ankete katılanların yüzde 91’i Ethereum, Bitcoin ve Ripple gibi büyük oyunculara yatırım yapmadıklarını söylerken yüzde 18’i Facebook’un sabit fiyatlı olduğu söylenen kripto parasını satın almakla ilgilenebileceklerini ifade etti. Diğer yüzde 18, kararsız olduğunu, kalan yüzde 64 ise ilgilenmediğini belirtti.

Facebook’un kripto parasına yatırım yapmayı düşüneceklerini söyleyenlerin yarısından fazlası, bunun birincil nedenini şirketin adına olan güvenleri olarak gösterdi. Bu sonuç, ayrıca şirketin gizlilik skandallarının kripto parasının kullanımı engelleyeceği endişesini de azaltabilir.

Facebook’un projesiyle ilgili son haberlerde isminin “GlobalCoin” olacağı ve 2020’de piyasaya sürüleceği yazılmıştı. Ek olarak sosyal medya devinin İsviçre’de Blockchain ve kripto para teknolojileri geliştirme amacıyla Libra Networks adında bir şirket kurduğu ortaya çıkmıştı.

Öte yandan kripto para sektörünün önde gelen yatırım şirketlerinden Blockchain Capital’in ortağı Spencer Bogart, bu ayın başlarında Facebook’un coin’i için dikkat çekici değerlendirmeler yapmıştı. Bogart’a göre, sosyal medya devinin kripto para alanına giriyor olması Bitcoin’in başına gelebilecek en iyi şey olabilir.

Bogart, Bloomberg’e verdiği demeçte Facebook’un Bitcoin’in küresel kabulünde önemli bir katalizör olacağını söylemişti. “Bitcoin, 10 yılda 0 kullanıcıdan 30 ila 100 milyon kullanıcı aralığına ulaştı. Facebook’un milyarlarca kullanıcısı var.” diyen Bogart, insanların Facebook Coin’le tanıştıklarında Bitcoin ya da Ether almaya başlayabileceklerini, bunun Bitcoin için etkileyici bir katalizör olacağını düşündüğünü dile getirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl