Facebook’un büyük hamlesi, metaverse coin’lerine hareket getirdi

Sosyal medya devi Facebook’un metaverse konusunda yaptığı büyük açılımın ardından metaverse odaklı kripto para projelerinde hareketlilik görüldü.

Ethereum blok zincirinde yer alan sanal gerçeklik platformu Decentraland’in token’ı MANA, haber ortaya çıkar çıkmaz saniyeler içinde yüzde 10’luk bir artış yaşadı.

Kullanıcıların bir oyun biçiminde dijital varlıklar oluşturmasına, satın almasına ve satmasına imkan veren blok zinciri tabanlı sanal dünya olarak tanımlanan The Sandbox projesinin SAND token’ı da aynı periyotta MANA kadar olmasa da kayda değer bir fiyat artışı gördü.

Decentraland (MANA), Facebook’un metaverse açıklaması sonrası artış yaşadı

Öte yandan Ethereum dışındaki zincirlerde çalışan projeler de benzer artışlar kaydetti. Örneğin Avalanche’ta yer alan Kalao (KLO), haber sonrası yüzde 15’ten fazla yükseldi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde de TSİ 22.48 itibari ile son 24 saatte en çok değer kazanan 10 kripto paradan 4’ünü metaverse ile ilgili projeler oluşturuyor. Burada günlük artışlar yüzde 15 – 25 arasında ve Facebook hakkında gün boyu devam eden metaverse söylentilerinin bunda etkili olduğu düşünülüyor.

NFT’leri destekleyecek

Facebook ayrıca, yaptığı açıklamada, şirketinin metaverse’ünün NFT’leri destekleyeceğini bildirdi. Facebook Metaverse Ürünleri Başkanı Vishal Shah, projeleriyle ilgili olarak “İnsanların NFT’ler gibi sınırlı dijital nesneleri satmalarını ve dijital alanlarında sergilemelerini kolaylaştıracak.” dedi.

Diğer yandan Facebook’un ödemeler ve finansal hizmetlerden sorumlu yöneticisi olan David Marcus ise Facebook’un, yeni adıyla Meta’nın ödemeler ve finansal hizmetlerinin Novi markası altında birleştirileceğini açıkladı. Novi, Facebook’un dijital cüzdan markası ve cüzdan ödemelerinde USDP sabit coin’i kullanılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl