Abramoviç iddiaları Göztepe’nin token’ında yüzde 500’e varan artış getirdi

Bitcoin'in yeniden 42 bin doların üzerine çıkmasıyla taraftar token'larında da büyük artışlar görüldü. Rus oligark Roman Abramoviç'in İzmir ekibi Göztepe'ye yatırım yapacağı iddialarının ardından, kulüp token'ı olan GOZ, kısa sürede 20 TL'den 90 TL'ye kadar çıktı ve yüzde 500'e varan bir yükseliş yaptı. Valencia, Manchester City, Fenerbahçe ve Arsenal de yukarı doğru sert hareketler gösterdiler.

Rusya-Ukrayna savaşının patlak vermesiyle Chelsea kulübünü satmak zorunda kalan Rus oligark Roman Abramoviç’in Göztepe’ye yatırım yapacağı hatta kulübü satın alacağı iddiaları İzmir ekibinin taraftar token’ında inanılmaz bir yükseliş yaşanmasını sağladı. Son 24 saatte 20 TL’den 90 TL’ye çıkan Göztepe, henüz iki gün önce ise 14 TL’den işlem görüyordu.

Kullanıcılar Paribu’ya akın etti

Göztepe’deki bu sert yükseliş, birçok fan token’ı listeleyen Paribu borsasına da kullanıcıların akın etmesini sağladı. Valencia’yla ilgili büyük bir iddia olmamasına rağmen VAL token da %300’e yakın arttı ve 50 TL’nin üzerine çıktı. Geçtiğimiz günlerde 30 TL’den fiyatlanan Fenerbahçe de 55 TL’yi gördü ancak kısa sürede yeniden 42 TL civarına çekildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde 10 doların altında seyreden Manchster City’nin taraftar token’ı CITY de, Gate.io borsasında listeleneceğinin açıklanmasından sonra artış gösterdi. City, 24 saatte yüzde 30’dan fazla aratarak 15 doları da aştı. Arsenal de yüzde 40’lık bir artış gösterirken, Juventus, Inter, Roma, Milan, Trabzonspor, Napoli gibi fan token’lar ise yüzde 10’luk yükselişin üzerine çıkamadılar ve rakiplerine göre nispeten daha sessiz bir gün geçirdiler.

Fan token anlaşmalarıyla bilinen Socios’un kendi token’ı olan CHZ ise, bu hareketleri adeta uzaktan izledi ve hiç tepki vermedi. CHZ, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.21 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl