FBI, kripto borsası Kraken’in kurucusu Powell’ın evini aradı

ABD'nin ünlü soruşturma bürosu FBI yetkililerinin mart ayında Kraken'in kurucusu ve CEO'su olan Jesse Powell'ın evini aradıkları belirtildi. Aramanın, kâr amacı gütmeyen bir organizasyonun hack'lenmesi şüphesiyle gerçekleştirildiği belirtildi. Powell'ın bazı elektronik cihazlarına da el koyuldu.

ABD’li kripto para borsası Kraken’in CEO’su ve kurucusu olan Jesse Powell’ın evinin, mart ayında FBI yetkilileri tarafından arandığı belirtildi. New York Times’ın haberine göre Powell’ın evinin aranma sebebi, onun kurduğu bir kâr amacı gütmeyen organizasyonu hack’lemesi olduğu ifade ediliyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilerin ifadelerine göre Powell, organizasyonun bilgisayarlarına girdi ve bazı e-mail’lere erişimleri engelledi. Bu kişiler aynı zamanda, Powell’ın sonbahar aylarından bu yana da FBI yetkilileri tarafından araştırıldığını ve bazı bilgisayarlara da arama sonrası el koyulduğunu söylediler.

“Kripto paralarla ilgisi yok”

Powell’ın avukatı ise konuyla ilgili açıklama yaptı. Brandon Fox, konunun, “Sanat için Verge Merkezi” adındaki bir grubun şikayeti üzerine açıldığını ve kripto paralar ile Powell’ın bu alandaki işleriyle hiçbir ilgisi bulunmadığını söyledi. Avukat ayrıca Powell’ın hiçbir kanunu ihlal edecek bir harekette bulunmadığını da söyledi.

Bir Kraken sözcüsü de soruşturmanın şirketle hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirtti.

New York Times’ın ulaştığı bir FBI yetkilisi ise konuyla ilgili konuşmayı reddetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl