FBI’ın geri aldığı Bitcoin’lerle ilgili Adam Back’ten açıklama: Hack’leme yok

ABD kısa süre içinde gelen siber saldırıları ve özellikle Colonial Pipeline adlı ülkenin doğu yakasının en büyük petrol boru hattının durdurulmasına neden olan fidye ve FBI'ın Bitcoin'leri geri kazanma olayını konuşurken, Blokzincir teknoloji şirketi Blockstream CEO'su Adam Back'ten ise şaşırtan bir açıklama geldi. Back, "FBI'ın hiçbir cüzdanı hack'leme durumu söz konusu değil." dedi.

ABD’nin Rusya’yı ve Rusya devlet başkanı Putin’i sorumlu tuttuğu siber saldırılar Biden yönetimini de ciddi önlemler almaya iterken, dün ülke medyasında FBI’ın sıkı bir takip ile fidye için ödenen Bitcoin’leri geri kazandığı belirtilmişti.

“Hack’leme olmadı”

Blockstream CEO’su Adam Back ise FBI’ın hiçbir şekilde bir cüzdan hack’lemediğini ve Bitcoin’lerin bu şekilde geri alınmadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir Bitcoin cüzdanı hack’lenmedi. Bunun yapılıp yapılamayacağını bile bilmiyoruz. Fidyeciler bir bulut server’ı kiraladılar. Fidye olarak aldıkları Bitcoin’leri buraya taşıdılar. FBI ise, Adalet Bakanlığı’nın da yardımıyla hemen bir mahkeme kararı çıkarttı ve sunucu üzerinde kontrolü sağlayarak BTC’leri geri aldı”

Back ayrıca kişisel Twitter hesabından, Bitcoin’lerin nasıl ger alındığını gösteren bilgileri de paylaştı.

ABD’li yetkililer ve basın ise yaşanan bu olaylardan sonra, kripto paralara yasak getirilme konusunu konuşuyor ve bu tür saldırıların önlenmesinde yasakların önleyici rol oynayıp oynayamayacağı tartışılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl