FCA, 11 milyon pound harcayacak ve kripto paranın risklerini anlatacak

fca

Birleşik Krallık’ın finansal piyasaları düzenleyen ve denetleyen kurumu FCA, kripto paralara yatırım yapmanın risklerine dikkat çekmek için bir pazarlama kampanyası başlatacak.

Kurum, planlanan kampanyada 18 ila 30 yaş aralığındaki tüketicileri hedefleyecek ve 11 milyon pound harcama yapacak. Kampanyanın nihai amacı, tüketicileri kripto paralara yatırım yapmanın riskleri hakkında bilgilendirmek olacak.

FCA başkanı Nikhil Rathi, konuya ilişkin “GameStop örneğinde olduğu gibi, daha fazla insanın yatırımı bir eğlence olarak gördüğüne dair bulgular var. Mantıkla değil, daha çok duygularla hareket ediyorlar ve anonim olan, herhangi bir sorumluluğu bulunmayan sosyal medya fenomenleri tarafından yönlendiriliyorlar. Tekraren vurguladığımız gibi, kripto varlıklara yatırım yapanlar tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalı.” dedi.

Rathi ayrıca devamında genç kuşak arasında kripto paralar veya diğer yüksek riskli yatırımlara yönelimin patlama yaşadığını belirtti ve geçen sene Birleşik Krallık’ta 2.5 milyon kişinin kripto varlık satın aldığını söyledi.

Birleşik Krallık regülatörü, son dönemde kripto para platformlarına dönük tedbirleri sıkılaştırdı. FCA, geçen ay ülkede kayıt dışı olarak faaliyet yürüten 100’den fazla kripto varlık şirketi bulunduğunu bildirmişti. Kurum, Binance ve Bybit gibi borsalar ile ilgili olarak da uyarılar yayımlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. ounur Cevapla

    birleşik krallık dediği ingiltere