İngiliz regülatör FCA’den kripto borsası için uyarı

En sert regülasyon kurallarının olduğu yargı bölgelerinden biri olan Birleşik Krallık'ın düzenleyici kurumu FCA, Poloniex borsası konusunda bir uyarı geçti. Yapılan açıklamada borsanın, kurumdan izinsiz ürünler sunma ihtimalinin olduğu ve bu şirket ile çalışılmamasının daha iyi olacağı ifade edildi.

Birleşik Krallık’ın finans regülatörü olan Mali Davranış Otoritesi (FCA), Justin Sun’ın sahibi olduğu Poloniex borsası hakkında yatırımcıları uyardı.

Yapılan açıklamada borsanın FCA’den izin almadan ürün sunduğu ve Birleşik Krallık yatırımcılarının zarara uğrama ihtimalinin olduğu yazıldı.

Poloniex borsaıyla ilgili detayların da açıkça yazıldığı duyuruda, borsanın Seyşeller merkezli olmasına da vurgu yapıldı.

Duyuruda, “Bu firmayla iş yapıp zarara uğradığınızda bizlere şikayette bulunma hakkınız kalmayacaktır. Finansal Hizmetler Tazminat Yasası’ndan da yararlanamayacaksınız” denildi.

100 milyon dolarlık hack saldırısı olmuştu

Hatırlanacağı üzere borsa 10 Kasım’da son dönemin en büyük hack saldırılarından birine uğramış ve platformun cüzdanlarından 100 milyon dolar çalınmıştı. TRX ile çekim işlemlerini başlatan borsa Bitcoin, Ether ve USDT çekimlerini de 30 Kasım’da başlatmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. abuz Yanıtla

    dolandirici tronun sahibi sunun borsasi
    parami 2 yil sonra 15 bin mesaj yazarak zor aldim kacin o borsada