FDIC, JPMorgan’ın teklifini kabul etti: First Republic Bank satıldı

ABD Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) yapılan teklifler arasından, dev yatırım bankası JPMorgan'a onay verdi. İflasın eşiğine gelen First Republic Bank'i artık Jamie Dimon yönetimindeki banka devralacak.

Sene başından bu yana hisse değeri %90’ın üzerinde düşen First Republic Bank’in satışında flaş bir gelişme yaşandı. Banka, ABD saatiyle gece boyu süren çalışmaların ardından JPMorgan Chase’e devredildi. Anlaşmayı FDIC de yaptığı resmi açıklamayla duyurdu.

Yapılan açıklamada bankanın 93.5 milyar dolarlık mevduatının olduğu ve “bunların büyük bölümünün” JPMorgan’a devredildiği bilgisi verildi.

Anlaşmanın kısa vadede yapılması ve bankanın hızlı bir şekilde devredilmesinden ötürü de, FDIC ile JPMorgan arasında, elde edilen zararların tazmin edilmesi anlaşması yapıldı.

Bankanın devredilmesi sayesinde, First Republic müşterileri, 250 bin dolardan fazla mevduatlarının olup olmadığına bakılmaksızın paralarına ABD saatiyle bu sabah banka açılır açılmaz ulaşabilecekler.

Mart ayı başında 150 doların üzerinde olan First Republic hisseleri, bankacılık kriziyle beraber 4 doların altına kadar düşmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl