FDIC’den SVB ile Signature için yarına kadar süre ve kripto şartı

ABD Federal Mevduat Sigorta Fonu (FDIC), el konulan Silicon Valley ve Signature bankalarını satın almak isteyen bankalara tekliflerini vermeleri için yarına kadar süre tanıdı. FDIC ayrıca Signature Bank ile ilgili de bir kripto şartı koştu.

Geçtiğimiz hafta ABD’de kapatılan ve el konulan iki banka Silikon Vadisi ve Signature için son teklif gününün yarın olduğu açıklandı. ABD Federal Mevduat Sigorta Fonu (FDIC) yaptığı duyuruda iki şirketi satın almak isteyen bankalara yarına kadar süre verdiğini belirtti.

FDIC, pazar günü Silikon Vadisi Bankası’nı satma girişiminde bulunmuş ancak başarısız olmuştu. Reuters’ın geçtiği bilgiye göre; iki bankayı da tüm varlıklarıyla satmayı hedefleyen FDIC, belli bölümler için teklif gelmesi halinde bunları da kabul edebilir.

Reuters’ın iki kaynağına dayandırdığı haberine göre ayrıca, iki bankanın finans detaylarına ise sadece bankacılık lisansı olan şirketlerin ulaşabilmesine izin veriliyor. FDIC’nin bu adımla geleneksel bankacılık şirketlerine, diğer özel firmalara göre bir avantaj sağlamayı düşündüğü belirtiliyor.

Signature için kripto şartı

Öte yandan FDIC, Signature Bank’i almak isteyen şirketlere bir de kripto şartı sundu. Kurum, bankayı almak isteyen diğer banka ya da firmaların, kripto ile ilgili işlerden tamamen vazgeçmesini istiyor. Reuters’ın bu detaylı haberine ilişkin ne FDIC ne de iki bankadan şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl