Pantheon’dan “Fed, agresif indirime gidecek” iddiası

Ekonomik araştırma ve danışmanlık şirketi Pantheon'a göre enflasyon yavaşlamaya devam edecek ve Fed, agresif bir faiz indirimine gidecek.

ABD merkezli ekonomi araştırmaları şirketi Pantheon’un ekonomistleri, Fed’in beklenenden çok daha agresif bir faiz indirimine gideceğini tahmin ediyor.

Konuya ilişkin yayımlanan son notta, Amerikan merkez bankasının eylül ayında 25 baz puan faiz indireceği, bunu kasım ve aralık aylarında iki katı büyüklükte (50 baz puan) yapılacak faiz indirimlerinin izleyeceği öngörüldü. Ekonomistler, söz konusu indirimlerin piyasa ve Fed yetkililerinin beklentilerine göre çok daha agresif olacağını vurguladı.

Pantheon, yeni açıklanacak verilerin ilk çeyrekteki hızlanmanın bir anomali olduğunu göstereceğini ve dezenflasyon eğiliminin süreceğini savundu. Ayrıca notta, Hazine tahvillerinde güçlü bir ralli beklentisine de yer verildi.

Faiz indirimi, Bitcoin ve diğer kripto paraları nasıl etkiler?

Faiz oranları düştüğünde, yatırımcılar genellikle daha yüksek getiri arayışına girerler ve daha riskli varlıklara yönelirler. Bitcoin ve diğer kripto paralar, yüksek getiri potansiyeli ve volatilitesi nedeniyle riskli bir varlık olarak kabul edilir. Dolayısıyla, Fed’in faiz indirimlerinin yatırımcıların kripto paralara olan ilgisini artırması beklenir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl