Bitcoin’in dönüşü RWA’lar ve meme coin’lere yaradı: Çift haneli yükselişler geldi

Dün Fed başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının ardından yükselişe geçen Bitcoin ile birlikte iki kripto para kategorisi de hareketlendi. Son dönemin yükselen alanı gerçek dünya varlıkları (RWA'lar) ile meme coin'ler Bitcoin'deki geri dönüşe en çabuk yanıtı verenler oldular. FLOKI'deki büyük artış da gözlerden kaçmadı.

Fed’in faizleri sabit bırakma kararının ardından kurum başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları kripto paralar da dahil birçok varlığın ralli başlatmasını sağladı. Bitcoin gibi altın, gümüş ve hisse senetleri de arttı.

Meme coin’ler %16 arttı

Kripto paraların gösterdiği artışlarda ise iki kategori dikkat çekti. Son dönemin çılgınca ilgi gören coin’leri olan meme token’lar 54 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştılar. Genel meme coin piyasası %16’lık artış yaşadı. Burada en çok değer kazanan coin’ler ise FLOKI (%36) ve Dogecoin (%15) oldu.

Son 1.5 ayda 10 kata yakın yükseliş yaşayan PEPE %12 yükselirken, Shiba Inu ise %6 ile geride kaldı.

RWA’larda %30’dan fazla yükseliş

Son dönemin en çok konuşulan kripto kategorilerinden biri olan gerçek dünya varlıklarında da gözle görülür yükselişler oldu. RWA coin’lerinin toplam değeri %30’luk artışla 5 milyar doları geçti.

Son 24 saatte bu alanda yükselen coin’lerin başında TIA geldi. Bu token %75’lük yükseliş gösterdi. Polymesh (POLYX) %68, TOKEN (FLOKI’nin tokenizasyon varlığı) %62 ve ONDO %35 yükseldi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl