Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

FED Başkan Yardımcısı Fischer’in istifası Bitcoin’e yaradı

ABD’de FED Başkan Yardımcısı’nın istifa şoku yaşanıyor. 28 Ocak 2014 tarihinden beri FED’in yönetim kurulunda yer alan ve 16 Haziran 2014’te başkan yardımcılığı görevine getirilen 73 yaşındaki Stanley Fischer, görevinden ayrıldı. FED tarafından yapılan resmi açıklamada, bankanın başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olan Fischer’ın istifa mektubunu ABD Başkanı Donald Trump‘a sunduğu belirtildi. Fischer, mektubunda istifa nedeninin kişisel sebepler olduğunu ifade ederek FED’de görev almaktan ayrıcalık duyduğunu ve görev süresi boyunca ABD ekonomisinin güçlenmeye devam ettiğini vurguladı. Açıklamada görüşlerine yer...

ABD’de FED Başkan Yardımcısı’nın istifa şoku yaşanıyor. 28 Ocak 2014 tarihinden beri FED’in yönetim kurulunda yer alan ve 16 Haziran 2014’te başkan yardımcılığı görevine getirilen 73 yaşındaki Stanley Fischer, görevinden ayrıldı.

FED tarafından yapılan resmi açıklamada, bankanın başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olan Fischer’ın istifa mektubunu ABD Başkanı Donald Trump‘a sunduğu belirtildi.

Fischer, mektubunda istifa nedeninin kişisel sebepler olduğunu ifade ederek FED’de görev almaktan ayrıcalık duyduğunu ve görev süresi boyunca ABD ekonomisinin güçlenmeye devam ettiğini vurguladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen FED Başkanı Janet Yellen, Fischer’ın hizmetlerinin FED’in para politikasına ve ülkede finansal istikrarın sağlanmasına katkıda bulunduğunun altını çizdi.

İstifası 13 Ekim tarihinden itibaren geçerli olacak Fischer’ın yönetim kurulu üyeliği 31 Ocak 2020, başkan yardımcılığı ise 12 Haziran 2018’de dolacaktı.

Bitcoin’e yaradı

FED Başkan Yardımcısı Stanley Fischer’in bu beklenmedik istifası Bitcoin‘e yaradı. Dolar, hemen hemen tüm para birimleri karşısında düşüş gösterirken Bitcoin, 4600$ seviyesine kadar yükseldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl