Eski FED yöneticisi: FedCoin ciddi olarak düşünülmeli

Federal Rezerv Bankası'nın (FED) eski yöneticilerinden Kevin Warsh, bir FedCoin'in yaratılmasının ciddi bir şekilde düşünülmesi gerektiğini söyledi.

The New York Times’ın haberine göre Federal Rezerv Bankası’nın (FED) eski yöneticilerinden Kevin Warsh, bir FedCoin’in yaratılmasının ciddi bir şekilde düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Amerikalı bir finansçı olan Kevin Warsh, 2006 ile 2011 seneleri arasında FED’de yöneticilik yaptı. Jerome Powell’ın seçildiği son FED başkanlığı seçiminde üst düzey adaylardan biriydi.

Kevin Warsh

Warsh, FED’e geri dönecek olsa, FedCoin’in yaratılmasıyla ilgili düşünmek için bir ekip kuracağını belirtti.

Bunun hakkında Walsh şu ifadeleri kullandı:

“Paranın yerini alacak ve değiştirecek değil, ama bir sonraki kriz gerçekleştiğinde para politikasını yönetmemiz adına bizim için etkili bir yol olurdu.”

Warsh ayrıca, Blockchain teknolojisinin, ödeme sistemleri açısından FED’e faydalar sağlayacağı belirtti. Bu teknoloji Warsh’a göre bankalar arasında trilyonlarca doların transferini sağlayacak.

Jerome Powell, FED’in ekonomide toptan ödemeler konusunda önemli uygulamalara sahip olabilecek bir şey olarak Blockchain’e baktığını söyledi.

Warsh’a göre, merkez bankaları, eğer insanlar gerçekten kripto para biriminin paranın geleceği olduğuna inanıyorlarsa, onları bir yenilikten daha fazlası olarak ele almalı.

Walsh bununla ilgili olarak şöyle dedi:

“Kongre, FED’e para üzerinde bir tekel verdi. Ve eğer yeni nesil kripto para birimleri, altından çok para gibi görünüyorlarsa, bu tekeli, benden birilerinin almasını istemezdim.”

Bazı merkez bankaları çoktan merkezi olmayan dağıtık defter teknolojisi ile ilgili çalışmalar ve testlerde ilerlemeye başladılar.

Avrupa Merkez Bankası, Bank of Japan ile birlikte Blockchain’in menkul kıymet yerleşimlerini dönüştürme potansiyeli konusunda araştırmaları tamamladı.

Geçtiğimiz günlerde ise Güney Kore’nin merkez bankası, “nakitsiz bir toplum” projesi için kripto para ve Blockchain uygulamalarını düşündüğünü açıkladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl