Fed kararı beklenirken Nasdaq ve S&P 500’de düşüş

TSİ 21'de açıklanacak Fed kararı beklenirken ABD hisseleri ise aşağı yönlü bir gidişat izliyor. Bazı teknoloji firmalarının kazanç raporlarının açıklandığı şu günlerde ABD borsalarında S&P 500 %0.2, Nasdaq ise %0.4 düşüşle güne başladı.

ABD borsaları Fed kararı beklenirken güne karmaşık bir başlangıç yaptı. S&P 500 ve Nasdaq düşerken bazı teknoloji hisselerinde ise yükselişler görülüyor. Google’ın ana şirketi Alphabet %5’ten fazla artış görürken, çıkışın arkasında firmanın beklenenden iyi gelen çeyreklik rakamları gösteriliyor.

Dow Jones’ta bulunan şirketlerden uçak firması Boeing %4’ten fazla yükseliş kaydederken, New York Borsası’nda işlem gören Snapchat’te ise %19’luk düşüş oldu.

Fed ne yapacak?

Enflasyonun son verilerde düşüş göstermesi birçok yatırımcının Fed’in artık faiz artırımına gitmeyeceği yönünde umutlanmasına sebep olmuştu. Ancak Fed başkanı Powell haziran ayındaki son konuşmasında en az 1-2 faiz artışından daha bahsetmişti. CME Group’a ait olan Fed Watch Tool’daki rakamlara göre beklentiler, %98 oranında bu akşam 25 baz puanlık faiz artırımı yönünde…

UBS bankasının analistlerinden Solita Marcelli de fazla iyimser olunmaması gerektiği yönünde bir yorum yaptı ve “Bu artış Fed’in son faiz yükseltmesi olacak şeklinde bir iyimserliğe kapılmamak lazım” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl