Fed başkanı Powell’dan faiz indirimi mesajları

Fed başkanı Jerome Powell, mart ayında faiz indiriminin olası olmadığını söyledi. Powell, bu yıl üç faiz indirimi öngördüklerini belirtti ve piyasanın beklentisinden daha yavaş hareket edeceklerinin mesajını verdi.

Fed başkanı Jerome Powell, konuk olduğu CBS News’in 60 Minutes programında önemli açıklamalar yaptı. Powell, bu yıl faiz indirimleri konusunda dikkatli ilerleyeceklerini söyledi ve piyasanın beklediğinden daha yavaş hareket edeceklerinin mesajını verdi.

Sözlerinin devamında, “Enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2’ye indiğine dair daha fazla ipucu görmek istiyoruz.” diyen Powell, faiz oranlarını düşürmek gibi çok önemli bir adımı atmadan önce biraz daha durumdan emin olmak isteklerini ifade etti. Powell, mart ayında faiz indiriminin olası olmadığını da ekledi.

Fed başkanı, ABD federal hükümetinin sürdürülemez bir mali politikada ilerlediğini de belirterek “Borç, ekonomiden daha hızlı büyüyor.” şeklinde konuştu.

Son olarak Powell, ne kendisinin ne de çalışma arkadaşlarının başkanlık seçimi sürecinde siyasi baskıdan etkilenmeyeceğini yineledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl