Fed tutanakları yayımlandı: Kripto para değerlendirmeleri dikkat çekti

ABD Merkez Bankası (FED) Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 27-28 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen toplantısına ait tutanakları yayımladı.

Tutanaklarda, kripto paralar ve özellikle stabil kripto paralar hakkında değerlendirmeler de yer aldı. Üyelerin, kripto para kullanımının artmasının getirdiği risklerden ve sabit kripto paraların kırılganlığından, şeffaflık eksikliklerinden bahsettiği belirtildi. Konuyla ilgili bölüm şöyleydi:

“Bazı üyeler, stresli dönemler esnasında kripto para kullanımının giderek artmasının getirdiği riskler ile merkezi olan sistemlerdeki teminatlı likidite bağlantılı risklerin finansal istikrara olan muhtemel tehlikelerinden bahsettiler.

Bu üyelerin bir bölümü de, geçmiş dönemde oluşan risklerden yola çıkarak sabit coin’lerin kırılganlığına, genel manadaki şeffaflık eksikliklerine, yakından izlenmeleri gerektiğinin önemine ve finansal istikrara yönelik oluşturdukları riskleri ortadan kaldıracak uygun regülatif çerçevenin oluşturulması ihtiyacına vurgu yaptılar.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl