Hedera’nın HBAR token’ına Fed dopingi: Çift haneli arttı

Fed'in geçtiğimiz haftalarda başlattığı anlık ödeme sistemi FedNow, Hedera Hashgraph blok zinciri üzerindeki Dropp platformunu desteklemeye başladı. Hedera'nın kendi token'ı olan HBAR'da bu gelişme üzerine %16'lık yükseliş yaşandı.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) kısa süre önce başlattığı anlık ödeme sistemi FedNow, Hedera’nın ödeme platformu olan Dropp’u hizmet sağlayıcıları listesine ekledi.

Bilindiği üzere Dropp platformu FedNow sistemini kullanan bankalarla çalışmayı planlıyordu. Dropp sayesinde işletmeler, müşterilerden gelen yüksek meblağlı ödemeler de dahil olmak üzere birçok para girişine anında ulaşabilecekler. Perakende müşterilerin yaptığı küçük miktardaki ödemeler de yine Dropp’un FedNow sistemine dahil olmasıyla sorunsuz şekilde aktarılabilecek.

Hedera Hashgraph blok zinciri üzerinde yer alan Dropp, gecikme süresi düşülk olan dağıtık defter teknolojisi üzerine kuruldu ve anlık ödemelerin yapılmasına olanak tanıyor. Dropp şu anda müşteri cüzdanlarını fonlamak ve işletmelere gün sonu ödemesini yapmak için için Alchemy Pay (ACH) token kullanıyor.

Dropp platformu şu anda halihazırda HBAR, ABD doları ve USDC bazlı mikro-ödemeleri de yapmak üzerine çalışıyor. Dropp aynı zamanda NFT’lerin saklanması, göndeirlip alınması ve transfer geçmişi gibi bilgilerin elde edilmesine de izin veriyor.

FedNow’un Hedera desteği sağlaması HBAR’da da önemli bir yükseliş getirdi. HBAR, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0,064 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl