Fenerbahçe Başkanı Koç süre verdi: Kripto para 10 gün içinde geliyor

alikoc

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, taraftarların uzun zamandır beklediği kripto parayla ilgili ilk kez süre verdi.

Koç, “En geç 10 gün içinde kripto para projemizin startını yapacağız. İmza töreniyle başlatıyoruz.” dedi.

Koç, Türkiye’de kripto para işinin Avrupa’dan çok önde olduğunu belirterek “Yatırım açısından enteresan şekilde bizim ülkemiz Avrupa’dan ayrışıyor.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı, sözlerinin devamında kulüp olarak sessiz kaldıklarını ancak bekledikçe tekliflerin daha cazip hale geldiğini söyledi. Koç, “Birçok kulüp Süper Lig’de kendi kripto para stratejilerini, iş birliklerini açıkladılar. Biz Fenerbahçe olarak sessiz kaldık. 10 ayrı firmayla, bazıları daha işleme başlamamış, yatırımcısını bulmuş, yurt içi dışı 1 seneyi aşkın süredir, öyle mi böyle mi yapalım, kendi kriptomuzu mu yapalım, iş birliği mi olsun diye her şeyi inceledik. Ne kadar iyi etmişiz de bekledik. Bekledikçe teklifler daha cazip hale geldi. Herkes Fenerbahçe’yi bekliyor.” dedi.

Koç, kripto paradan hatırı sayılır bir gelir imkanı yaratılacağına inandıklarını belirtti. Başkan, “Fenerbahçe gücünü dijital dünyada gösterecek.” şeklinde konuştu.

Son olarak bir de uyarıda bulunan Koç, “Kulüpten resmi bilgilendirme gelmedikçe Fenerbahçe’nin kripto parasını satanlara inanmayın.” dedi.

Fenerbahçe, henüz kripto parasını piyasaya sürmese de blok zinciri alanında başka önemli bir iş birliği yaptı. Kulüp, birkaç hafta önce yarım milyar dolar yatırım aldığı yazılan Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare’de yer alıyor.

Sarı-Lacivertli kulübün kripto para planları ise 2018 yılına kadar uzanıyor. Fenerbahçe, o yıl üç coin ismi için marka başvurusunda bulunmuştu. Bunlar; FBcoin, 1907coin ve Fenercoin’di. Başvurular, kripto para için düşünülen isimleri gösteriyor.

Şu anda Türk kulüpleri arasında kripto para çıkaranlar şöyle: Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Karşıyaka, Eskişehir, Ankaragücü, Denizlispor, Bursaspor, Göztepe, Alanyaspor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl