Fenerbahçe Token işleme açıldı: Yüzde 400’den fazla yükseliş

Futbolseverler ve Fenerbahçe taraftarları kadar kripto para yatırımcılarının da merakla beklediği Fenerbahçe Token, Paribu borsasında resmen işleme açıldı. Taraftarların ve yatırımcıların yoğun ilgisinden ötürü ise işlem tahtası kısa sürede çöktü. Daha sonra açılan tahtada fiyat 50 TL'yi görse de sistem ikinci kez kilitlendi. Sürekli olarak açılıp kilitlenen sistemde fiyat 160 TL'ye kadar yükseldi ve önsatıştaki rakam olan 30 TL'nin 5 katını da aştı.

fenerbahçe token

Fenerbahçe taraftarı, Paribu borsasında bugün saat 14’te işleme açılan Fenerbahçe Token’a adeta akın etti. Taraftarlar ve yatırımcıların yoğun ilgisi, işlem tahtasının kilitlenmesine sebep oldu. Önsatışta 30 TL’ye satılan token’larda fiyat ilk anda 43.2 TL’ye geldikten sonra, sistem durdu ve trade yapılamadı.

160 TL’ye yükseldi!

Kısa süre sonra işlem tahtası tekrar açıldı ve fiyat 50 TL’ye kadar yükseldi ancak bu açılışın ardından da tahta bir kez daha kilitlendi. Saat 14.50 civarında sistem yeniden çalışmaya başlarken fiyat bir saat içinde 160 TL’ye ulaştı. Bu rakam 30 TL’lik önsatış fiyatının 5 katından da fazla…

Pazartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtımı yapılan Fenerbahçe Token ilk etapta en az 9 ay kilidi açılmayacak olan 15 TL’lik ve bugün saat 14’te işleme açılan 30 TL’lik olmak üzere iki seçenek ile yatırımcılara sunulmuştu.

Paribu’dan açıklama

Paribu borsası ise mobil uygulamasında kullanıcıların görebileceği şekilde bir açıklama geçti. Açıklamada “İşlem yoğunluğu sebebiyle veriler gecikmeli olarak güncellenmektedir” denildi. Bu açıklamanın ardından işlem tahtası tamamen kapandı ve “Bir hata oluştu” mesajı görüldü. Sistem daha sonra yeniden açıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl