Fenerbahçe Token ön satış bilgileri: Adım adım nasıl alınır

fenerbahçe token

Fenerbahçe, aylardır beklenen token’ını resmen açıkladı. Sarı-Lacivertli kulüp, token için kripto para borsası Paribu ile anlaşma sağladı. FB kısa adıyla piyasaya çıkacak olan token’ın satış detayları da verildi.

Fenerbahçe token nasıl alınır?

Merakla beklenen Fenerbahçe token’ı satın almak için Paribu tarafından açıklanan şu 5 adımı tamamlamak gerekiyor:

1. Paribu mobil uygulamasını indirin ya da Paribu web sitesine girin.
2. “Üye Ol” butonuna tıklayıp gerekli bilgileri girerek üye olun.
3. “Ayarlar” butonundan kimlik doğrulamanızı tamamlayın.
4. Cüzdan sekmesine tıklayarak Paribu hesabınıza TL yatırın.
5. Satış periyotları başladığında talep oluşturabilirsiniz.

Ne zaman alınabilecek? Fiyat 15 ve 30 TL

Fenerbahçe Token için kullanıcılar, 9 Ağustos 2021 saat 09.00 ile 12 Ağustos 2021 saat 18.00 arasında Paribu üzerinden alım talebinde bulunabilecekler. Talebin ardından token’ı Seçenek 2 ile alan yatırımcıların token’ları, Paribu hesabına 13 Ağustos 2021 00:00 itibari ile tanımlanacak. Seçenek 1 ile alınan token’lar ise 15 Mayıs 2022’den itibaren kullanılabilecek. Seçenek 2’de satış fiyatı 1 token için 30 TL, Seçenek 1’de ise 15 TL olarak belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Fenerbahçe’ye token’dan yılda 200 milyon TL

Her iki seçenekte de en az 15 token alınabilecek. Seçenek 2 üzerinden alım yapmak isteyenler ise en fazla 200 FB token satın alabilecekler.

Kullanıcılar, Fenerbahçe token için çekim işlemleri açıldıktan sonra token’larını dilerlerse ERC-20’yi destekleyen cüzdanlarda saklayabilecekler. Kilitli olmayan tüm token’lar bu cüzdanlara aktarılabilecek.

Ethereum blok zinciri üzerinde yer alacak

Söz konusu token, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışacak. Token’ın arzı, 190.700.000 olarak belirlendi. Rakam, Fenerbahçe’nin kuruluş yılı olan 1907’ye atıfla belirlendi. Arzın tamamı dolaşıma girdikten sonra yeni token üretimi söz konusu olmayacak. Arzın tamamı, 25 yıl süre içinde piyasaya sürülecek. Gerçekleştirilecek planlı yakımlarla beraber nihai arzın 100 milyon adede kadar düşmesi hedefleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl