Fenerbahçe Token’dan Avalanche ağı hamlesi: Resmi açıklama

Fenerbahçe Kulübü, FB token ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Duyuruya göre, Fenerbahçe token artık Avalanche'a da transfer edilebiliyor. Avalanche ağına gönderilen token’lar, Ethereum ağında ise yok ediliyor.

Ağustos ayında büyük bir ilgiyle kripto para sahnesine çıkan ve 1 saat içinde rekor kırarak ön satışını tamamlayan Fenerbahçe token ile ilgili yeni çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Sarı Lacivertli kulüpten yapılan açıklamayla FB token’ın 1 Mart’tan itibaren Avalanche ağında da kullanılmaya başlandığı duyuruldu.

Bir köprü vasıtasıyla Avalanche ağına geçirilen token’lar, Ethereum ağında yok ediliyor ve sistemden çıkarılıyor.

100 bin FB token Avalanche ağında

Kulüpten yapılan açıklamada ayrıca Fenerbahçe Dijital Dönüşüm Ekibi’nin de Barselona’da gerçekleşen Avalanche Summit’e katıldığı ve Avalabs yetkilileriyle resmi görüşmeler yaptığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada, “Avalanche ağı’nda üretilecek yeni projeler ve iş birliğinin ilk resmi adımı olan blok zincir köprüsünden sembolik olarak geçirilen 100.000 adet Fenerbahçe Token, şu anda ağda bulunuyor. Taşınan bu token’lar, Ethereum ağında yakılarak imha edildi.” denildi.

Yeni FB token listelemeleri geliyor

Açıklamada ayrıca, FB token’ın kısa süre içinde başka borsalarda da listelenmeye başlayacağı belirtildi. Bu borsalar içinde hem yerli hem de merkeziyetsiz global borsaların da olduğu bilgisi verildi ancak konuyla ilgi resmi bir tarih verilmedi. Bilindiği üzere FB token şu anda sadece Paribu borsasında listeleniyor. Ağustos ayındaki ön satışta rekor kıran FB token, saatler içinde 150 TL’ye kadar çıkmış ve rekor kırmıştı.

Sarı Lacivertli kulüp ön satışı 15 TL ve 30 TL olmak üzere iki gruba ayırmıştı. Token şu anda yaklaşık 42 TL’den işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl