Fenerbahçe’den tarihi kâr: FB token ateşledi!

Birçok Türk kulübü gibi ekonomik zorluklarla mücadele eden Fenerbahçe, bu yılın üçüncü çeyreği itibariyle tarihinin en yüksek kâr oranını yakaladı. Sarı Lacivertli kulübün Haziran-Ağustos döneminde 257 milyon lira kâr açıklamasında ise Ağustos ayında çıkarılan Fenerbahçe token'ın payı büyük...

Ağustos ayında Paribu borsasıyla anlaşarak Fenerbahçe token çıkaran ve 30 TL’lik satışın dakikalar içinde, 15 TL’lik olanın ise 1 saatten az sürede tükendiği önsatışta büyük gelir elde eden Fenerbahçe Kulübü, 2021’in üçüncü çeyreğinde rekor seviyede kâr açıkladı.

Dünya Gazetesi’nden Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre; Sarı Lacivertliler tarihinde ilk kez Haziran-Ağustos döneminde 257 milyon lira kâr açıkladı. Bu sene Şampiyonlar Ligi’nden uzak kalmasından ötürü Avrupa’dan önemli bir gelir elde edemeyen (*UEFA Avrupa Ligi gelirleri Şampiyonlar Ligi’ne göre çok daha az) Fenerbahçe, tarihinin en büyük kâr oranını açıkladı.

Fenerbahçe token tarihi kârı sağladı

Bu yüksek gelirin elde edilmesinde ise Fenerbahçe token’ın payı çok büyük. Kanarya’nın Paribu’yla Fenerbahçe token anlaşması üzerinden 200 milyon TL’ye yakın bir gelir sağladığı belirtilmişti. Önsatışın ardından, genel satışta da FB token’a büyük ilgi olmuş ve tek bir token’ın fiyatı 150 TL’nin de üzerine çıkmıştı. FB token şu anda ise yaklaşık 64 TL’den işlem görüyor.

Token şu an için sadece Paribu borsasından alınabiliyor ancak başkan Ali Koç lansmandaki basın toplantısında ileriki dönemde, uluslararası borsalarda da listeleneceğini söylemişti.

Türkiye’de Fenerbahçe dışında, Galatasaray, Trabzonspor, Başakşehir, Göztepe, Alanyaspor, Altay gibi kulüplerin de taraftar token’ları bulunuyor. Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil de dün yaptığı açıklamayla kendi kripto parasını çıkaracağını duyurmuştu.

Kısa süre içinde Beşiktaş’ın da kendi token’ını çıkarması bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl