FIDA coin nedir? Bonfida projesinin geleceği hakkında tüm bilinmesi gerekenler

Kripto para piyasasının özellikle de merkeziyetsiz alanın en farklı projelerinden olan Bonfida (FIDA) aralıklarla yaptığı yükselişlerle yatırımcıların dikkatini çekiyor. Bonfida’nın geleceğine, projesine ve nereden satın alınacağına dair bütün detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: David Ratiney / 2020
Blok zinciri: Solana
Toplam arzı: 1 milyar,
Dolaşımdaki arzı: 44 milyon
Piyasa değeri: 93 milyon dolar (24 Ocak 2022)
En düşük fiyat: 0.3533 dolar
En yüksek fiyat: 59 dolar
Projenin amacı: Harika bir merkeziyetsiz borsa deneyimi ve düşük ücretler sunmaktır.
Kullanım alanları: DeFi

Bonfida projesi nedir?

Bonfida, Bonfida Vakfı tarafından geliştirilen ve Solana blok zinciri tarafından desteklenen bir projedir. Bonfida, kullanıcılara Solana ağında DeFi deneyimi sunuyor ve açık kaynaklı Serum üzerine inşa edilmiştir. Bonfida, Serum, Solana ve kullanıcıları birbirine bağlamayı amaçlıyor. Bonfida yalnızca amiral gemisi Serum’da faaliyet göstermekle kalmayıp aynı zamanda Solana veri analitiğini de sağlıyor. Bonfida platformu ayrıca zincir üzerinde gerçekleşen her işlemi Serum üzerinde saklayacak bir zincir yapısına sahiptir. Bu süreç, Bonfida borsasının kendi hizmetlerini sunmak için CoinMarketCap ve Coingecko tarafından halihazırda kullanımda olan verileri sunmasına olanak tanır.

Solana ağı, yüksek hız ve düşük maliyetli ücretlere sahiptir. Bonfida da, kullanıcılarının merkezi olmayan bir borsaya (DEX) erişmesine ve ayrıca Solana’nın potansiyelinden yararlanmasına izin vererek bunu düzeltir.

Bonfida’nın bir diğer ürünü de Solible’dır. Solible, kullanıcılara zincir üzerinde NFT koleksiyon öğeleri satın alma erişimi sağlamak için geliştirilmiş bir NFT pazar yeridir.

Projeye destek veren Alameda Research, Bonfida ile stratejik ilişkileri olan piyasa yapıcılar likidite yaratma potansiyeline sahiptir. Bonfida ortakları ve destekçileri arasında Alameda Research’ün dışında, CMS, Divergence, AKG Venture, Resident Pet, Kenetic, Genesis Block gibi şirketler ve kuruluşlar da yer alıyor.

Bonfida DeFi deneyiminin yanı sıra, Solana ağı üzerinde domain servisi, perpetual işlemler, token hakları, Tradingview’e entegre şekilde çalışan botlar ve merkeziyetsiz satın alma ve yakma gibi işlemlere de açıktır.

FIDA token nedir?

Bonfida, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için faydalı bir alım satım platformu olabilir. Ticaret çizelgeleri ve TradingView verileri gibi çeşitli kullanışlı özellikleri arayüzüne entegre eder. Bu, kullanıcıların, Serum DEX ve Swap’ın hacimleri, yayılma yüzdesi ve kilitli toplam değer hakkındaki veriler dahil olmak üzere borsanın etkinliği hakkında önemli analitik bilgileri toplamasına yardımcı olur. Solana ağında yer alan DeFi projesi FIDA token da, Bonfida ekosisteminin native token’ıdır.

FIDA nereden ve nasıl alınır?

Serum’un gözde projesi FIDA token’ın maksimum arzı 1 milyar iken, 44 milyonu dolaşımdadır. En düşük seviyesini 0.3533 dolar ile görürken, en yüksek fiyatını ise 59 dolar ile yakalamıştır.BUSD, USDT, BTC, BNB gibi birçok işlem çiftiyle Binance, Gate.io, FTX gibi merkezi kripto para platformlarından alınıp satılırken, Raydium, Serum DEX gibi merkeziyetsiz borsalarda da işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl