Fidelity bireysel yatırımcı için kripto hizmetini başlattı

Bu ay başında perakende yatırımcılar için kripto işlem hesaplarını duyuran Fidelity şirketi, uygulamasını resmen başlattı. Hesap açan kullanıcılara kripto paraların yüksek volatilitede olduğu uyarısı da yapıldı.

fidelity

Yönetimi altında 4.5 trilyon dolarlık varlık bulunan yatırım şirketi Fidelity, küçük yatırımcı için ay başında duyurduğu kripto trade uygulamasını başlattı. Şirket bazı kullanıcılarına bu durumu-e-mail ile duyururken “Bekleyiş sona erdi” mesajını verdi.

Bitcoin ve Ether işlemleri komisyonsuz

Fidelity Kripto hesabına para yatırmak için ise, firmanın broker’lık hesabına sahip olmak gerekiyor. Hesap açıldıktan sonra ise Bitcoin ve Ether işlemleri yapmak isteyen kullanıcılar, trade’lerini komisyonsuz olarak yapabilecekler. Kripto ve dijital varlık işlemleri yapmak isteyen kullanıcılardan bazı kuralalrı kabul etmeleri istenirken, bu tür yatırım ve işlemlerin yüksek volatiliteye açık olduğu ve risk taşıdığı uyarısı da yapıldı.

Senatörlerden uyarı gelmişti

Fidelity şirketi, son yıllarda başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar konusunda en öne çıkan şirketlerden biri oldu. Şirket geçtiğimiz aylarda emeklilik fonlarına Bitcoin’in de dahil edilebilmesine izin vermişti. Ancak ABD’li senatörler özellikle FTX’in çöküşünün ardından şirketin bu politikasını yeniden gözden geçirmesini talep etmişlerdi.

Yatırım devi, ABD’de 401(k) plânı olarak da bilinen emeklilik birikim plânında, çalışanların Bitcoin’e geçiş oranını kendilerinin belirlemesine izin verse de, şu an için en fazla %20’lik bir oran Bitcoin’e çevrilebiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl