Fidelity’den Bitcoin cüzdan raporu: Sayısı gittikçe artıyor ve bu pozitif bir durum

Bitcoin spot ETF ürünü olan şirketlerden Fidelity'nin dijital varlık birimi son yayımladığı raporda en az bin dolarlık Bitcoin tutan cüzdan sayısında artış yaşandığını ve bu durumun büyüme trendi bakımından pozitif olduğunu belirtti.

Fidelity Digital Assets son paylaştığı Bitcoin raporunda en az bin dolarlık BTC tutan cüzdanlara değindi. Bu tarz cüzdanların mart ayında 10.6 milyon adede ulaşarak tarihi rekor kırdığını belirten şirket
bunun 2023’te görülen 5.3 milyon adetlik seviyeden %100 artışa işaret ettiğini ve büyüme trendi açısından pozitif olduğunu belirtti.

“Yükselen fiyatlara rağmen çok önemli…”

Bu artışın Bitcoin’in adaptasyonu anlamında önemli bir kilometre taşı olduğunu belirten Fidelity analistleri şunları söylediler:

“Ortalama bir kişinin Bitcoin benimsenmesinin arttığına ilişkin bir durum olabilir. Küçük adreslerin büyümesi ve yükselen fiyatlara rağmen insanların Bitcoin birikimi yapması çok önemli ve pozitif bir durum”

“Metriklerin yarısı olumlu”

Fidelity, raporunda ayrıca Bitcoin’de kısa vadeli bakış açısında da olumlu göstergeler olduğu, uzun vadede ise takip edilen metriklerin 4’te 1’inin ya olumsuz ya nötr işaretler verdiği ancak yarısının ise olumlu olduğu yazıldı.

“Borsalardaki Bitcoin adedi de düşüyor”

Fidelity’nin raporundaki en önemli metriklerden biri de borsalarda kalan Bitcoin’ler ile ilgiliydi. Raporda, “Uzun yıllardır azalma eğiliminde olan borsalardaki Bitcoin adedi, düşmeye devam ediyor. 2024’ün ilk çeyreğinde de bu durumu gödük. %4.2’lik düşüşle 2.3 milyon adet BTC’ye indi. 2020’de bu rakam 3 milyondu” denildi.

Fidelity analistleri, bu durumun ise yatırımcıların coin’lerini tamamen soğuk cüzdanlarına çektiği anlamına gelmemesi gerektiği konusunda da uyardılar.

Bitcoin ise perşembe gününe düşüşle başladı. Salı akşamı 67 bin doları geçen en büyük kripto para bu sabah saatlerinde 64 bin doların da altına indi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl