Fidelity şirketi kurumsal firmalara Ether (ETH) hizmeti vermeye başlayacak

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Fidelity, dijital varlık kolu olan Fidelity Digital Assets vasıtasıyla kurumsal firmalara 28 Ekim'den itibaren Ether alım, satım ve transfer hizmetleri vermeye başlayacak.

Fidelity Investments’a bağlı olan ve uzmanlık alanı dijital varlıklar olan Fidelity Digital Assets şirketi 28 Ekim gününden itibaren kurumsal firma müşterilerine Ether alım, satım ve transfer hizmetleri sağlamaya başlayacak.

E-Mail sosyal medyaya sızdı

Fidelity’nin kurumsal firmalara gönderdiği bir e-mail’de “Yatırımcılar; sağlam güvenlik önlemleri, müşteri memnuniyetini önemseyen model hizmetler ve faaliyet tecrübesiyle artık Fidelity üzerinden Ethere alım, satım ve transfer işlemlerini yapabilecekler ” denildi.

Bu e-mail kısa süre içerisinde ise sosyal medyaya sızdı. ABD medyasından The Block’un ulaştığı bir Fidelity yöneticisi ise daha sonra bu e-mail’i doğruladı.

E-mail’de ayrıca Ethereum’daki son Merge güncellemesine de atıfta bulunuldu ve “Merge güncellemesinin tamamlanmasıyla birlikte artık yatırımcılar Ethereum’a farklı bir gözle bakıyorlar” ifadeleri kullanıldı.

Bilindiği üzere Bitcoin ile emeklilik fonu birikim hizmeti de veren Fidelity şirketi Eylül ayında da, EDX Markets adında bir kripto para borsasının yatırımcıları arasında olduğunu açıklamıştı.

EDX Markets borsasının diğer yatırımcıları arasında ise Charles Schwab ve Citadel Securities gibi başka büyük firmalar da yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl