Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fidelity, Bitcoin ve kripto para talebinden dolayı ekibini %70 büyütecek

Dünyada pandemi ile işsizlik oranları ciddi şekilde artarken, dijital dünyada ise yeni iş kolları sayısı her geçen gün büyüyor. Yatırım devi Fidelity Digital Assets de çalışan sayısında yüzde 70'lik artırıma gitme kararı alırken, yönetim kurulu başkanı Tom Jessop, ""Kurumsal talep sadece artıyor" dedi.

fidelity

En büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Fidelity’nin dijital varlık kolu olan Fidelity Digital Assets, kurumsal şirketlerden gelen talebin güçlü kalması sebebiyle çalışan sayısında yüzde 70’lik artırıma gitme kararı aldı.

Şirketin yönetim kurulu başkanı Tom Jessop, bir röportajda verdiği demeçte, Dublin, Boston ve Salt Lake City’de teknoloji ve operasyon birimlerine yaklaşık 100 kişi alınacağını ve bu kişilerin yeni ürünler yaratmanın yanısıra, şirketin Bitcoin dışındaki diğer kripto paralara açılmasına da katkı vereceğini söyledi.

“Ethereum’a da ciddi talep var”

Pandemi başladığı dönem Bitcoin’e artan ilginin kripto para evreni için önemli bir kırılım dönemi olduğunu belirten Jesop şunları söyledi:

“Pandemi başladığında Bitcoin’e olan ilgi de artıyordu. Bu önemli bir kırılma anıydı. Ethereum’un da içinde bulunduğu birçok kripto para en yüksek seviyelerini gördüler. Ether konusunda da fazla talep olduğunu görüyoruz ve biz bu talebin önünde olmak istiyoruz. Ayrıca haftanın tüm günleri, platformumuzda trade olmasını istiyoruz.”

Ana akımın kabul etmesi para akmasını sağladı

Kripto paraların ve merkeziyetsiz finansın ana akım kitle tarafından daha çok benimsenmesi, paranın adeta girişim fonlarına ve merkeziyetsiz finans projelerine akmasını sağladı. Veri sağlayıcısı PitchBook’a göre, girişim sermayesi fonları bu yıl blok zincir temelli projelere 17 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Bu rakam tüm zamanların en büyük meblağını oluştururken, hatta önceki yılların tümünün toplamına da neredeyse eşitti.

Bilindiği üzere Fidelity Digital, Bitcoin tutma ve ticaretinin yapılmasının ötesinde, kurumsal müşterilerinin, Bitcoin’i teminat göstererek nakit borç almasına da izin veriyor. Fidelity bu hizmeti, blok zinciri girişimi olan BlockFi ortaklığıyla yapıyor.

“Kurumsal talep sadece artıyor”

Jessop’a göre kurumsal yatırımcı talebi sadece artıyor! Bitcoin, Ether ve diğer bazı dijital varlıklar bu konuda lider. Yönetim kurulu başkanı ayrıca, Fidelity Digital’ın ilk müşterilerinin aile ofisleri ve serbest yatırım fonları olduğunu, bu durumun ise şu anda emeklilik fonları ile kurumlara doğru genişlediğini belirtiyor:

“Birçok kurum için ilk giriş varlığı Bitcoin. Gerçekten bu evrende neler olup bittiğini anlamak isteyen herkese bir pencere açıyor. Hem yeni hem de var olan müşterilerin ilgisinde büyük bir dönüşüm söz konusu…”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl