2.5 yıldır beklenen Filecoin’e koronavirüs engeli

2017'de gerçekleştirilen 260 milyon dolarlık ICO'nun ardından hala faaliyete geçirilemeyen Filecoin, bu sefer coronavirüs gerekçesi ile ertelendi.

Uzun zamandır beklenen ancak bir türlü piyasaya sürülemeyen Dropbox’un merkeziyetsiz alternatifi Filecoin, açılış tarihini bir kez daha erteledi.

Kullanıcıların sabit disklerde kullanılmayan alanlarını kiralamalarını veya boş alan satın almalarını sağlayacak olan proje, geliştirme zorlukları ve koronavirüs etkisinden dolayı altı hafta daha gecikecek.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada, “Çin’deki topluluklarımızın çoğu koronavirüs salgınından etkilenmeye devam ediyor. Çin’deki topluluk üyelerimizden bazıları, güvenli bir şekilde işe geri dönene kadar Testnet Faz 2’nin başlatılmasını iki veya üç hafta ertelememizi istedi. Sizi anlıyoruz ve önceliğimiz güvenliğiniz!” ifadeleri kullanıldı ve Testnet Faz 2’nin yaklaşık altı hafta geciktirileceği belirtildi.

Filecoin node’larının neredeyse yüzde 70’i Çin merkezli ve proje, Çinliler arasında epeyce popüler.

Öte yandan bunun ana ağın faaliyete geçirileceği beklentisi ile madencilik ekipmanı satın alıp stoklayan birtakım Çinli Filecoin madencileri için üzücü bir haber olduğu kaydediliyor.

Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures ve Winklevoss Capital gibi dünyanın en tanınmış yatırımcıları tarafından desteklenen Filecoin, 2017 yılının Eylül ayında gerçekleştirilen 260 milyon dolarlık ICO’dan bu yana başlatılmayı bekliyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl