Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Filecoin kurucusu, Justin Sun’a sert çıktı: “Kriptonun kötü aktörü”

Filecoin tartışmaları bitmek bilmiyor. Kurucu Juan Benet, TRON kurucusu Justin Sun hakkında sert ifadeler kullandı.

benet

Filecoin tartışmaları bitmek bilmiyor. Madencilerin, arkasında bambaşka olayların olduğu iddia edilen grevi, fiyatın yükseklere çıkıp bir anda ‘dump’ yemesi derken kurucu Juan Benet de, TRON kurucusu Justin Sun hakkında sert ifadeler kullandı.

Sun, Filecoin borsalarda işleme açıldıktan sonra proje için “çıkış dolandırıcılığı” yorumu yapmıştı. Benet ise uzun Twitter yazısında, Sun’ın Filecoin projesine ekonomik anlamda zarar vermek için yalan söylediğini belirtti ve hiçbir proje çalışanının FIL token listelenme gününde satış yapmadığını söyledi.

Sun’ın çıkış dolandırıcılığı açıklamalarından sonra, listelenme ardından ekibin 1,5 milyon token sattığını iddia eden haberler ortaya atılmıştı. TRON kurucusu aynı zamanda FIL yatırımcılarını, proje çalışanlarını ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na şikayet etmeye çağırmıştı.

“Justin, Filecoin’i çatallamak için sebep arıyor”

Konuyla ilgili yorum yapan Benet şunları yazdı:

“Sanırım Justin Filecoin’de bir çatallanma plânlıyor ve bunun için de bir sebep arıyor. Üzgünüm Justin sen kimsenin kurtarıcısı değilsin”

Benet ayrıca Sun’ın suçlamalarını reddetti ve onun geçen Mart ayında çok tartışılan Hive konusunu hatırlattı. Hatırlanacağı üzere o dönem, Steem topluluğunun liderleri, Sun’ın düşmanca tavrından ötürü bir hard fork planı yapmışlardı. Sonunda çatallanma gerçekleşmiş ve Sun kurucu ödüllerine ulaşamayacak konuma gelmişti.

“Tron projelerinin geçmişine bakın”

Sun’a yönelik sert sözlerine devam eden Benet, Filecoin madencilerini bu tür bir hard fork’u desteklememeleri konusunda da uyardı:

“Tron ile ilişkili projelerin geçmişine bakın, sonra bunu onaylayın. Büyük bir ‘pump’ ve sonrasında da çöplüğe dönüşen bir projenin kurbanı olabilirsiniz. İyi şanslar”

Tüm bunlara rağmen Benet, hak kazanılmamış coin’lerin borsalara taşınması konusunda da soruların olduğunu kabul ediyor ve ayrıntılı bir değerlendirmenin yapıldığını ve listelenme gününde ekipten satış olmadığını söylüyor.

FIL token bazı borsalarda 200 dolardan işlem görmeye başlamış ancak 24 saat sonunda yarısından fazla değerini kaybetmişti. Haberin yazıldığı dakikalarda ise fiyat 30 dolar civarında…

Benet token’da fiyatın düşürülmediği konusunda ısrar ederken, FIL test ağı token’larının borsalara taşındığı ve satıldığı iddia edilmişti.

Twitter’da Crypto Chris G adlı bir kullanıcı bu hafta içinde yazdığı yazıda, çok ciddi iddialarda bulunmuş ve mağdur olduklarını söyleyen madencilerin test ağı coin’lerini borsalara sürüp sattıklarını, artan arz sebebiyle de daha sonra kilitlenme zamanının değişmesi konusunda baskı yaptıklarını belirtmişti.

Crypto Chris G’ye göre Filecoin bu baskılar boyun eğmek zorunda kaldıktan sonra madencilerin talepleri kabul edilmiş ve yüzde 25’lik kilitli fon hemen açılmıştı. Kodda bir hata olup olmadığı ya da test ağı coin’lerinin nasıl gerçek coin’e dönüştüğü hala soru işareti…

Crypto Chris G’nin yazdıklarıyla ilgili de Benet şunları söyledi:

“Filecoin ile ağa değer katmadan hızla zengin olmayı hedefleyen pek çok kişi var. Sistem böyle yürümez. Protokolün ödüllendirdiği bu değil. “

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl