Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Beklenen Filecoin piyasaya çıktı: Fiyatta çılgın hareketler

Uzun zamandır beklenen Filecoin, bugün ana ağa geçiş yaptı ve bugün borsalarda listelenmeye başlanan proje, ICO fiyatının onlarca kat üzerine çıktı.

Uzun zamandır beklenen merkezi olmayan bulut depolama çözümü Filecoin, bugün 148,888 numaralı blokta ana ağa geçiş yaptı.

Filecoin, kripto para meraklılarının piyasaya sürülmesini en çok beklediği projelerin belki de başında geliyordu. 2017 yılında gerçekleştirdiği ICO ile 205 milyon dolar toplayan Filecoin, üç yıldan daha uzun bir süre sonra faaliyete geçmiş oldu.

Filecoin’in piyasaya çıkmasının bu kadar uzun sürmesi, son zamanlarda projenin yatırımcılarını huzursuz etmeye başlamıştı. Bazı madencilerin başını çektiği bir grup Filecoin’i çatallamakla tehdit etmişti.

InterPlanetary File System (IPFS) üzerine inşa edilen platform, kullanıcıların ağın yerel para birimi ile kullanılmayan depolama alanını alıp satmalarına imkan veriyor. Filecoin kullanıcıları, verileri depolamak veya dağıtmak için madenciler kiralayabilir veya madenciler onların taleplerini tamamladıkları için ödül kazanabilirler.

Filecoin’in operasyonlardan sorumlu yöneticisi Ian Darrow’a göre, halihazırda toplamda müşteriler tarafından kullanılabilecek 500 petabayt’tan daha fazla doğrulanmış depolama alanı bulunuyor.

430 doları da 10 doları da gördü

Filecoin (FIL), Binance başta olmak üzere birçok büyük borsada bugünden itibaren listelenmeye başlandı. ICO’da 5 dolardan satılan FIL, Binance’te 430 dolara kadar yükseldi ve TSİ 22.50 itibari ile 55 dolardan işlem görüyor. Kripto para, 430 doların ardından 10 dolara kadar geri çekilme yaşadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl