Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Filipin Menkul Kıymetler Borsası: Kripto para işlemleri bizde yapılsın

Filipin Menkul Kıymetler Borsası (PSE) düzenleyicilerin gerekli kuralları koyması ve sistemin oturmasından sonra ülkedeki kripto para ticaretini yönetmek istediğini açıkladı. Borsa başkanı Ramon Monzon, yönetim olarak iki hafta önce de yerel bir kripto para borsası oluşturmayı tartıştıklarını duyururken "Kripto paralar kesinlikle kontrol altında tutulmalı" dedi.

filipinler filipin borsası

Kripto paralarla ilgili adım atmaya hazırlanan ya da en azından bunu tartışmaya başlayan ülkelere Filipinler de eklendi. Filipin Menkul Kıymetler Borsası (PSE) başkanı olan Ramon Monzon, kendilerinin hem trade altyapısına hem de yatırımcı korumasını sağlayacak sisteme sahip olduğunu belirten Monzon, bu iki özelliğin bir kripto para borsasının ‘olmazsa olmazları’ olduğunu belirtti.

CNN Filipinler’in haberine göre Monzon konuyla ilgili olarak başta Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu olmak üzere ülkenin diğer düzenleyici kurumlarından haber beklediklerini söyledi. Regülatörlerin, 2019 yılından bu yana bankalar, yatırımcılar ve halktan, yerel bir kripto para borsası hakkında fikir aldığı belirtiliyor.

“Kripto paraları çekici yapan volatilitesi”

Monzo, kripto paraların volatil olmasından ötürü insanlara çekici geldiğini ve bu yüzden mutlaka bir düzenleyici kurum tarafından denetlenmesi gerektiğini söyledi:

“Eğer bir kripto para borsası olacaksa bu, kripto para işlemleri yapılacaksa bu Filipin Borsası’nda yapılmalı. Neden mi? Birincisi bizde altyapı var ve daha da önemlisi biz yatırımcı korumasını sağlayabiliriz. Kripto paralarda her şey sermaye kazancı üzerine yapılıyor. Benim kazancımı sağladığım yerden sen satın alıyorsun. Volatilite çok yüksek insanları çeken de bu. Büyük zenginlikler anında büyük fakirliğe de dönüşebilir. Kesinlik kontrol altında tutulmalı”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl