Finans uzmanı Kevin O’Leary: Bitcoin’e 1 trilyon $ yatırım gelebilir

ABD'de birçok finans odaklı yarışma programında jürilik yapan ünlü yorumcu ve finans uzmanı Kevin O’Leary, regülasyonların daha netleşmesiyle birlikte bazı ulusal varlık fonlarının %0.5 ilâ %1'lik kısımlarını Bitcoin'e yatırabileceklerini, bunun da fazladan 1 trilyon dolarlık giriş olacağını belirtti. O’Leary ayrıca Bitcoin dışında Ethereum, Solana ve Helium aldığını da açıkladı.

o-leary oleary

Kanadalı ünlü yatırımcı Kevin O’Leary, ulusal varlık fonlarının Bitcoin’e yatırım yapmak için regülasyonların daha da netleşmesini beklediklerini söyledi.

“Hepsi Bitcoin istiyor”

Youtube’da katıldığı bir programda kripto paralara da değinen Kevin O’Leary, ulusal varlık fonlarının regülasyonları beklediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Elimde bazı spekülatif bilgiler var. Bunu daha önce de söylemiştim. Eğer sabit coin yasası geçerse ve kanunlaşırsa bu durum tüm kripto para sektörünün bir noktada regüle edileceği anlamı taşır. Bir endeks danışmanı olarak çalıştığım birçok ulusal varlık fonu, şu ana kadar kripto paralara hiçbir yatırım yapmadı. Onlara yatırım yapıp yapmayacaklarını sorduğumda büyükbaba olan Bitcoin’i istediklerini söylüyorlar. Ama bunun için de regülasyonların netleşmesini bekliyorlar”

“İlk etapta 1 trilyon dolar gelebilir”

Bu tür devlet fonlarının 50 baz puan ile 100 baz puan gibi genişlikte yatırımlar yapmasının 1 trilyon dolarlık bir Bitcoin alımı anlamına geleceğini belirten Kanadalı yatırımcı, Bitcoin fiyatının da böylece kısa vadede 60 bin ilâ 100 bin dolar arasına gelebileceğini söyledi:

“Bu fonlar 50 baz puan ile 100 baz puan gibi yatırımlar yapmak istiyorlar. Ancak SEC bu konuda emtia ya da menkul kıymet kararı vermediği sürece bu olmayacak. 50 baz puanlık varlık fonu ve emeklilik fonu yatırımı demek 1 trilyon dolarlık girdi demektir. Bitcoin bu sayede 60 bin dolar ilâ 100 bin dolar arasına ulaşabilir. Bu Bitcoin çok ama çok olumlu bir durum…”

Bitcoin dışında Helium, Solana ve Ethereum alıyor

O’Leary ayrıca işletilen fonun yüzde 5’inden fazla Bitcoin alamadığını ve bu yüzden Ethereum, Solana, Helium ve Pollen gibi yatırımları olduğunu da belirtti.

Helium ve Pollen’i “ilgi çekici” projeler olarak nitelendiren ünlü yatırımcı” Sadece bunların ne zaman hareket edeceğini bilemiyorsunuz” dedi.

Helium projesi, son dönemde ekibin token ve ödül dağıtım konusunda bazı usulsüzlükler yaptığı iddiasıyla soru işaretleri barındırıyordu. Helium Binance’te de liste dışı kalmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl