Genç Bitcoin milyoneri Erik Finman: Bitcoin satın almak için asla geç değil

2011'de 12$'dan aldığı 1000$'lık Bitcoin'ler sayesinde bir milyoner olan 18 yaşındaki Erik Finman, Bitcoin satın almak için asla geç olmadığını söyledi.

Günüzümün kripto para birimleri dünyası, dünya çapında çok sayıda milyoner yarattı. 18 yaşındaki Erik Finman bunlardan biri… Finman, babaannesinin kendisine hediye ettiği 1000$’ı 2011’de 12$’ken Bitcoin‘e yatırmıştı. Finman’ın 1000$’lık serveti ile 12$’dan aldığı Bitcoin’ler kendisini milyonere dönüştürdü.

‘Bitcoin sattığımda pişmanlık duyuyorum’

CNBC’ye konuşan Finman, Bitcoin’e hala tutkulu olduğunu ve Bitcoin’le yolları ayırmanın zor olduğunu itiraf ediyor:

“Bitcoin’imden biraz sattığımda veya Bitcoin’im ile bir şey ödediğimde ve daha sonra fiyatın 10 kat arttığını gördüğümde pişmanlık duyuyorum. Bence Bitcoin devasa boyutlarda değerine değer katmayı sürdürecek. Bu yüzden elimden çıkarmamaya çalışıyorum.”

‘Bitcoin almak için harika bir zaman’

Finman şöyle devam etti:

“Bitcoin almak için harika bir zamanda olduğumuzu düşünüyorum. Aslında bir Bitcoin’in bir kısmını satın alabilirsiniz. 100$’lık, 50$’lık Bitcoin alın. Bu harika bir ‘stocking stuffer’* olur.”

‘Sadece zenginleşmenin bir aracı görülüyor’

Genç milyoner son olarak şunu söyledi:

“Ben şu konuda biraz üzülüyorum… Bitcoin, bazı insanlar tarafından sadece zenginleşmenin bir aracı olarak görülüyor. Ben Bitcoin’i parasal sistemin geleceği olacak bir para birimi olarak görüyorum.”

*Stocking stuffer: Noel çorabı içindeki küçük noel hediyeleri.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl