Fintech devi Stripe kripto adımını açıkladı

Çevrim içi ödemeler konusunda dünyaca bilinen bir şirket olan Stripe, fiat-kripto ödeme sistemini şirketler ve bireyler için de aktif hale getirdi. Şirketin getirdiği bu hizmet sayesinde ABD'deki kullanıcıların kripto paralara ulaşması çok daha kolay olacak. Web3 firmaları da kullanıcılarına Stripe aracılığıyla kripto alım-satım hizmeti sunabilecek.

ABD’den Kanada’ya Avrupa Birliği ülkelerinden Singapur, Meksika ve Brezilya’ya kadar dünyada birçok ülkede kullanılabilen Stripe, kripto paralar konusunda çok önemli bir adım daha attı.

San Francisco merkezli şirket, hem şirketlere müşterilerine sunmaları için, hem de bireylere anlık olarak kripto alabilmeleri için olanak tanımaya başlayacak.

Yapılan açıklamada şirketlerin, müşterilerine bu hizmetleri sunmada genelde zorluklar yaşadığı çünkü müşteri cüzdanlarında çoğu zaman işlemlerin yapılabilmesi için yeterli kripto bulunmadığı kaydedilirken, Stripe sayesinde artık bu sorunun ortadan kaldırıldığı ve istenildiği zaman alım yapılabilmesine izin verileceği ifade edildi.

Stripe’ın bu yeni getirdiği hizmet sayesinde web siteleri, kısa bir kod ve widget ile bu özelliği direkt olarak kullanıcılarına sunabilecekler.

Bilindiği üzere Stripe, ödemelerin kripto olarak yapılması ve ardından hesaba fiat para geçmesini (ya da tam tersi ödeme) sağlayan bir şirket olarak hizmet veriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl