İsviçreli fintech firması Taurus’tan Polygon ile token’laştırma hamlesi

Müşterileri arasında Credit Suisse ve Deutsche Bank'ın da olduğu ve henüz sene başında büyük bir yatırım alan fintech firması Taurus, Polygon ile ortaklık açıkladı. Taurus, menkul kıymet gibi varlıkların token'laştırılmasında artık polygon sistemini kullanacak.

Sene başında Credit Suisse ve Deutsche Bank gibi dev bankalardan toplamda 65 milyon dolara varan yatırım alan, dijital varlık altyapı sağlayıcısı Taurus, bankaların token’laştırılmış varlık işlemlerinin yapılabilmesi konusunda Polygon ile ortaklık kurdu.

“%70’i tokenize hizmetlerimizi kullanıyor”

İsviçreli şirketten yapılan açıklamada tokenizasyonun önemine değinildi ve artık küresel çaptaki büyük bankaların da token’laştırılmış olan emtia ve menkul kıymetlere ciddi şekilde ilgi duyduğu ifade edildi.

Taurus, içinde Arap İsviçre Bankası, Credit Suisse ve Deutsche Bank’ın da olduğu müşterilerinin %70’inin token’laştırma hizmetlerinden yararlandığı bilgisini de verdi. Yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dijital menkul kıymetlerin finansal kurumlar tarafından kullanılması, artık bankacılık sektörüne giremeyen varlıkların bu alana girmesi anlamına gelecektir. Bu sayede regülasyon uyumları daha kolay sağlanacak, hissedar ve kupon ödemeleri ile hisse bölünmeleri çok daha rahat şekilde yapılacaktır”

“En önemli sorun çözüldü”

Konuyla ilgili konuşan Polygon’un Kurumsal Sermaye Küresel Yöneticisi Coin Butler da artık gerçek dünya varlıklarının token’laştırılmasının hiç de zor olmadığını dile getirdi:

“Burada zor olan konu her zaman sağlam bir altyapı oluşturulmasıydı. Taurus ortaklığıyla birlikte çok daha sağlam fırsatlar bizim önümüze çıkacak”

Michael Saylor da önermişti

Hatırlanacağı üzere 2 hafta önce Miami’de düzenlenen Bitcoin konferansında ünlü yatırımcı ve iş adamı Michael Saylor da tokenizasyonun önemine değinmişti. Saylor, hisse senetleri ve ETF’lerin token’laştırılmasının, bu varlıkların bireyler tarafından kişisel olarak saklanmasının önünü açacağını ve bu sayede merkezi kurumlara bağlı olunmayacağını ifade etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl