Fintek devi PayU’dan Celo’ya yatırım: cUSD, 450 bin üye iş yerine geliyor

Dünyanın en büyük teknoloji yatırımcılarından biri olan Prosus’un bir parçası olan ödeme ve fintek şirketi PayU, akıllı telefonu olan herkesin merkeziyetsiz finansa (DeFi) erişebilmesini sağlayan, mobil öncelikli, açık kaynak blok zinciri ekosistemi Celo ile çalışmaya başladığını duyurdu.

Bu iş birliğiyle birlikte CELO token’ının satın alınmasına ek olarak stabil kripto para ödemeleri sunan ödeme altyapısı şirketi First DAG ve Celo’nun Refah Birliği ile ortaklık kuruldu. Bu entegrasyon sayesinde 450 bin PayU üye iş yeri Celo’nun stabil kripto parası cUSD ile ödeme kabul edebilecek.

Finansal sınırları olmayan bir dünya

Finansal sınırların olmadığı bir dünya vizyonuyla PayU, 50’den fazla pazarda faaliyet gösteren, 450 binin üzerinde üye iş yeri ile milyonlarca kullanıcısı bulunan dünyanın önde gelen ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri. PayU Küresel Ödemeler Organizasyonu CEO’su Mario Shiliashki, “Bu iş birliği, finansal sınırların olmadığı bir dünya vizyonumuzla uyumlu. Üye iş yerlerine ve müşterilerine en yeni ödeme çözümlerini sunmak için çalışıyoruz. Bu konudaki isteğimiz ile birlikte müşterilerimiz ve ortaklarımız için stabil kripto parayı sistemimize entegre etmenin yanı sıra CELO’ya yatırım yaptık ve token satın aldık. Dijital işlemler, norm haline geldi ve bu nedenle üye iş yerlerine ve müşterilere yeni nesil ödeme çözümleri sağlamamız önemli. First DAG ve Celo ile yeni bir ödeme seçeneği sunmak için çalışmak, e-ticaret üye iş yerleri için yeni fırsatlar yaratıyor, kullanıcıların özgürce işlem yapmaları için yeni kapılar açıyor.” şeklinde konuştu.

Stabil kripto paralar, değerlerini diğer kripto para birimlerinin itibari paralara karşı değerinin sürekli değişmesine rağmen, ABD Doları veya Euro’ya eşitlenerek korurlar. Böylelikle stabil kripto paralar, transfer edildiğinde ya da ödeme olarak kullanıldığında itibari değerinde bir değişiklik olmamasından dolayı gelişmekte olan pazarlar için özellikle çok uygundur. Gelişmekte olan pazarlarda geleneksel finansal kurumlara veya değişken yerel itibari paraya gerek kalmadan kolayca ödeme yapılabilir, transfer edilebilir veya değer saklanabilir.

PayU’nun üye iş yerleri, üye iş yeri ve tercih ettiği banka arasında bir orta katman görevi gören First DAG platformunu kullanarak ekstra blok zinciri bileşenlerinin entegrasyonuna gerek olmadan stabil kripto para ödemelerini sorunsuz bir şekilde alabilir. First DAG’ın ödeme platformu, arka planda işlem rayını ve saklama cüzdanını yöneterek üye iş yerlerinin ek kurulum olmaksızın stabil kripto paraları entegre edebilmelerini sağlıyor.

“PayU, Celo’nun ağından yararlanarak ödemelerin evrimine öncülük ediyor”

First DAG CEO’su Ran Goldi, “PayU gibi yenilikçi fintekler, Celo’nun uluslararası ağından yararlanarak ödemelerin dijital para birimlerine doğru evrimine öncülük ediyor. PayU’nun üye iş yerleri, küçük ücretlerden, neredeyse gerçek zamanlı mutabakat ve ödemelerden kazanç sağlamaya hazır.” diyor.

Ayrıca PayU ve First DAG, teknoloji genelinde iş birlikleri sağlayan, geliştiricilere Celo blok zinciri tabanlı ve merkeziyetsiz mobil uygulamalar oluşturmaları için bir yol sunan Celo’nun Refah Birliği’ne katılıyor. Her ikisi de Opera, Deutsche Telekom, Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures, Gitcoin, Anchorage ve küresel olarak kullanıcıların ihtiyaçlarına daha iyi hizmet eden ödeme çözümleri oluşturup entegre eden 150’den fazla farklı kuruluşa katılıyor.

Celo’nun Refah Birliği Başkanı Chuck Kimble, konuya ilişkin şöyle konuştu:

“First DAG, PayU ve Ceo arasında kurulan bu ekosistem, dijital varlıkların dünyanın her yerinde paraya erişimi demokratikleştirme vadini pratikte nasıl yerine getirebileceğinin mükemmel bir örneği. Bu çözümü sunmak için daha fazla üye iş yeri çevrim içi hale geldikçe, stabil kripto paralar yaygınlaşacak ve neredeyse anında gerçekleşen küresel işlemler gibi, kullanıcılara büyük faydalar sağlayacak.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl