Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fireblocks’a 70 milyon dolarlık kayıp Ethereum davası

İsrail merkezli olan ve kripto para saklama hizmeti veren Fireblocks'a 70 milyon dolarlık Ethereum davası açıldı. Davacı firma, 70 milyon dolar değerdeki Ethereum cüzdanına ulaşamadığı için Fireblocks'u sorumlu tutuyor.

İsrail medyasından Calcalist’in haberine göre; Kripto para stake platformu olan StakeHound, Tel Aviv Bölge Mahkemesi’nde Fireblocks şirketi hakkında, Ethereum‘larının kaybolmasındaki ihmalini gerekçe göstererek dava açtı.

38,178 ETH kayıp…

StakeHound’un iddiasına göre; bir Fireblocks çalışanı, cüzdanın anahtar kelimelerini korumaya almadı ve daha sonra bu kelimeler kayboldu. Dolayısıyla StakeHound’da 38,178 ETH’den oluşan cüzdanına erişemedi.

“İyi şartlarda çalışmayan görevlinin hatası…”

Haberde ayrıca dava dosyasında, “Bu durum, iyi şartlarda görevini yapamayan bir şirket çalışanının insani bir hatasından kaynaklanmıştır” denildiği belirtildi:

“Davalı taraf, davacının dijital varlıklarına olan erişimini geri döndürülemez şekilde kaybetmesine ve 38178 Ethereum’a ulaşılamamasına sebep olmuştur.”

Fireblocks ise durumun şirket içi bir soruşturma ile araştırıldığını belirtti. Açıklamada, “Tüm müşterilerinin fonları güvendedir. Müşteri anahtarları yedeklidir ve kurtarılabilir.” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl