Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fiyat analizi: BTC, ETH ve LTC (29 Haziran 2017)

Cointelegraph’tan Vladimir Smerkis; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de haftalık analizini yayınladı.   BTC/USD Son birkaç gündür artan votaliteye bakılmaksızın 2300$ seviyesinde bir mücadele gerçekleşmedi. Grafiğe baktığımızda fiyatın yükselmeden önce 2300$’da bazı yeni teslter yaptığını açıkça ortaya koyabiliriz ki bu da uzun pozisyonların açılması için normal bir sinyaldir. Nispeten düşük risk altındadır. Aşağıdaki senaryolar BTC/USD için makul görünüyor: -Olası bir direnç seviyesi olarak 2700$’lık testler gözlemlenebilir. -2300$ seviyesinin yeniden test edilmesi. Net olmamasına rağmen hala mümkündür. Yeniden test edilmesi halinde fırsatlar için...

Cointelegraph’tan Vladimir Smerkis; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’de haftalık analizini yayınladı.

 

BTC/USD

Son birkaç gündür artan votaliteye bakılmaksızın 2300$ seviyesinde bir mücadele gerçekleşmedi.

Grafiğe baktığımızda fiyatın yükselmeden önce 2300$’da bazı yeni teslter yaptığını açıkça ortaya koyabiliriz ki bu da uzun pozisyonların açılması için normal bir sinyaldir. Nispeten düşük risk altındadır.

Aşağıdaki senaryolar BTC/USD için makul görünüyor:

-Olası bir direnç seviyesi olarak 2700$’lık testler gözlemlenebilir.

-2300$ seviyesinin yeniden test edilmesi. Net olmamasına rağmen hala mümkündür. Yeniden test edilmesi halinde fırsatlar için yeni odalar oluşabilir.

Kripto para birimlerine etkin ve verimli bir şekilde yatırım yapmak için işlem hacimlerini daima yakından izlemelisiniz. Kuşkusuz ki hacim denetleme, sipariş defterinin incelenmesinden çok daha değerli bilgiler sağlar.

Özetlemek gerekirse güçlü seviyelerden gelen uzun pozisyonlar iyi fırsatlar olacaktır. Stop-limit ayarlamalarını asla unutmayın! Her zaman olduğu gibi risk/getiri oranı başarılı yatırımcılar için önemli bir göstergedir.

 

ETH/USD

Kripto pazarının genel düzeltmesinin yanında ETH/USD daha sert ve ciddi bir darbe ile karşı karşıya geldi. Aşağıdaki model şu anda ETH ile kalıcı:

-Son 310$’lık destek bölgesi şimdi direnç bölgesi haline geldi. 310$ seviyesinin aşılması ve hacimlerin tekrar testine tutulması halinde, uzun pozisyonların açılması için karlı bir nokta oluşturulacaktır.

-Genel yükseliş trendine karşı 310$ seviyesinin aşılmayacağı oldukça makul. Bu durumda klasik teknik analizin belirttiği gibi açılış pozisyonları oluşturulabilir.

-225$ bölgesini düşünmek için biraz zaman ayırın. Halen tarihi fiyat hareketine bakıldığında iyi ispatlanmış güçlü bir destek seviyesine benziyor. ETH fiyatı düşmeye devam ederse bu seviye çok önemlidir.

-ETH için negatif haberler dikkate alınması gereken önemli bir etkendir.

Şu anda piyasa çok hayati bir düzey olan 310$’lık bir mücadele gözlemlenebilir. Fiyat artarken ve bazen sinyaller net görünse de kısa pozisyonlar açarken dikkatli olun.

 

LTC/USD

LTC halen 36$’lık bir destek bölgesi kuruyor. Bu seviyeye yakın votalite büyüklüğünü göz önünde bulundurun – tekrar testin önemini ispatlıyor. Fiyat sadece seviyeye değerse ve sonra pozisyonunuzu açarsanız yüksek votalite nedeniyle stop-loss emirleri gerçekleştirilecek gibi görünüyor. Bununla birlikte seviye tekrar test edildiğinde bu konuda emin olabilirsiniz ve sinyal büyük olasılıkla kesin olacak.

Yine 36$’lık bölge son derece güçlü. Önümüzdeki ay LTC/USD için klasik bir 36-48$ kanalı gerçekleşmesi ihtimali yüksek.

Bununla beraber 48$ bir direnç bölgesinin benzeri. Bu nedenle o bölgedeki pozisyonları açarken hacimleri de göz önünde bulundurun.

Genel olarak LTC için her şey olumlu görünüyor. Haberler de olumlu. Bu 2 milyar Dolar’lık piyasa değeri ile de kanıtlandı. Görünen o ki yakın gelecekte LTC iyi bir yatırım aracı olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl