Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD bankası fiyat tartışmaları ortasında Grayscale hisselerini artırdı

ABD'nin eski bankalarından olan Şikago merkezli First Midwest Bankası'nın, Grayscale aracılığıyla Bitcoin'e olan yatırımlarını artırdığı ortaya çıktı. Bankanın SEC'ye yaptığı resmi bildirimle 30 Haziran itibariyle 29 bin 498 Grayscale hissesi olduğu belirtildi. Mart ayında ise bu rakam 7 bin 693'tü.

grayscale

ABD bankalarının Bitcoin‘e olan ilgisi ciddi şekilde artarken, hem ETF hem de saklama konusunda SEC’den olumlu haberler bekleniyor. Ancak Bitcoin’e Grayscale vasıtasıyla yatırım yapmak isteyen kurumsal şirket sayısı hiç de az değil.

Ucuzdan alma fırsatı mı?

Son olarak 1933 yılında kurulan ABD’nin köklü bankalarından biri olan First Midwest Bank, Grayscale hissesinde dikkat çeken bir artışa gitti. Temmuz ayında kilidi açılacak olan bazı GBTC hisselerinin Bitcoin fiyatına nasıl yansıyacağının merak konusu olduğu bir dönemde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan resmi bildirimle bankanın GBTC hisse sayısının 30 Haziran tarihi itibariyle 29 bin 498’e (yaklaşık 910 bin dolar) yükseldiği belirtildi. Bankanın Mart ayındaki bildiriminde bu rakam 7 bin 693’tü.

Primler şu anda ekside…

Finansal şirketlerin ve kurumsal firmaların Bitcoin yatırımları için ABD’den en çok kullandığı yatırım aracı olan Grayscale’in şu anda resmi web sitesinde belirttiğine göre; bir hisse 0.00094 BTC’ye eş değer konumda. Bunun maddi karşılığı ise 30 doların biraz üzeri ancak 1 GBTC hissesi primlerin ekside olması sebebiyle 27 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla kurumlar şu günlerde ucuz fiyattan GBTC hissesi toplamak için bir fırsat elde ediyor olabilirler.

Bu ay başında da, ABD’nin bir başka dev bankası Morgan Stanley, GBTC vasıtasıyla 26.5 BTC değerinde hisse aldığını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl