Flux Coin nedir? Bulut teknolojisinin yeni ürünlerinden Flux’un geleceği ve projesi hakkında bilgiler

Web 3.0 projelerine artan ilginin ortasında, bulut altyapısı projesi Flux Coin, yaklaşık 15 gün önce dünyanın en fazla işlem yapılan kripto para borsalarından biri olan Binance’de listelenmesinin ardından müthiş bir yükseliş ivmesi yakalamıştı. Şişmdi yeniden gündeme gelen Flux Coin yatırımcıların dikkatini çekiyor ve Web 3 projelerine dair arama motorlarında sorgular yapıyor. Bunlardan en sonuncusu da Flux Token oldu. Projeye, geleceğine ve diğer tüm detaylara bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Parker Honeyman, Tadeáš Kmenta ve Daniel Keller / 2021
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: 440 milyon
Dolaşımdaki arzı: 222 milyon
Piyasa değeri: 515 milyon dolar (31 Aralık 2021)
En düşük fiyat: 0.01698 dolar
En yüksek fiyat: 4.17 dolar
Projenin amacı: Flux’un amacı Web 3 odaklı bulut teknolojisine merkeziyetsiz bir çözüm sunmaktır.
Kullanım alanları: Bulut teknolojileri

Flux projesi nedir?

Flux projesi, Ethereum blok zincirinde faaliyet gösteren ölçeklenebilir merkeziyetsiz bulut altyapısının yeni nesil projelerindendir. Bu projeyle uygulamalarınızı aynı anda birden çok sunucuda geliştirmeniz, yönetmeniz ve oluşturmanız için yeterlidir. Web 3.0 ve Dapps’ler için de kullanılabilir. Flux ekosistemi, birlikte çalışabilir, merkezi olmayan, AWS benzeri bir geliştirme ortamı sunan, tamamen işlevsel bir merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve hizmet olarak blok zinciri çözümleri sunuyor.

Flux platformu, Amazon Web Services (AWS) ve Google Cloud gibi bulut altyapısı sağlayıcılarına merkeziyetsiz bir alternatif olarak piyasaya sürüldü. Flux ayrıca, gelişmekte olan tamamen merkezi olmayan bir internet olan Web 3.0 ile uyumlu, önde gelen merkezi olmayan bulut altyapısı sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

Kripto para biriminin teknik makalesinde “Flux, ekosisteme katılmak ve ekosistem genelinde bilgi alışverişini güçlendirmek için bir yardımcı varlık olarak hareket eden adil fikirli, iş kanıtı bir kripto para birimidir” ifadeleri kullanılıyor.

Flux madenciliği, blok zinciri teknolojisindeki fikir birliği algoritmasını çözmek için bir grafik işleme biriminden (GPU) gelen hesaplama gücünün kullanıldığı bir iş kanıtı Proof of Work (PoW) protokolü kullanır. Alım satım yoluyla borsalarda Flux token elde etmenin yanı sıra, kullanıcılara ağdaki “node’ları çalıştırmanın ödülü” verilir. Yerel yardımcı program token’ı, ağ ücretlerini ödemek için de kullanılabilir.

Flux Coin nedir?

Eski adı Zelcash (ZEL) olarak bilinen kripto para, 27 Mart 2021’de Flux olarak yeniden adlandırıldı. Flux Token, bulut altyapıları için merkezi olmayan bilgi işlem hizmetleri ve bir hizmet olarak blok zinciri çözümleri paketi olan Flux ekosisteminin çalışmasını kolaylaştırmak için var olan bir token’dır. Coinmarketcap verilerine göre, 440 milyon maksimum arza sahiptir, dolaşımdaki arzı da 222 milyondur. Flux’un piyasa değeri ise 31 Aralık 2021 itibariyle 515 milyon dolar civarındadır.

Flux Coin geleceği?

Flux, gelişmekte olan bir Web 3.0’da merkezi olmayan bulut altyapı hizmetleri sağlayan platformu nedeniyle yatırım ilgisi alıyor. Birkaç analist, ortalama fiyatların önümüzdeki beş yıl içinde artması beklendiğinden, flux paranın iyi bir yatırım olabileceği görüşünde. Bununla birlikte, iyi bir satın alma olup olmadığı, yatırım hedeflerinize ve portföy kompozisyonunuza bağlı olacaktır. Unutulmamalı ki, kripto para birimleri oldukça oynak ve değişken bir yapıya sahiptir. Kendi araştırmanızı yapmalı ve asla kaybetmeyi göze alacağınız ürünlere yatırım yapılmalıdır.

ABD merkezli finansal araştırma merkezi Investor Place, Flux’a atıfta bulunarak “Web 3.0, bu bağımlılığı ademi merkeziyetçilik yoluyla çözmeyi vaat ediyor. ABD merkezli bağımsız finansal araştırma firması InvestorPlace, savunucuları en büyük teknoloji şirketleri – Alphabet, Amazon, Meta Platforms, Microsoft ve Apple tarafından dikte edilen bir internetten uzaklaşmak istiyor” sözleriyle Web 3.0 ve bulut teknolojisinin önemine dikkat çekmiştir.,

Flux nereden ve nasıl alınır?

Flux Token, Binance, KuCoin, Gate.io, Bittrex, Tokocrypto, MEXC olmak üzere irili ufaklı birçok borsadan alınıp satılabiliyor. Gerekli işlemleri uygulayarak Flux Coin’e sahip olabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl