Franklin nedir? FLY token ne işe yarar?

Kripto paraların popülerlik kazanmasıyla birlikte borsalara ve al-sat araçlarına duyulan ilgi bir hayli arttı. Buna paralel olarak, borsalara eklenen botlar aracılığı ile yapılan trade yani al-sat stratejileri her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor. Yanlış duymadınız! Yazılımsal algoritmalar insanların yerine al-sat stratejileri geliştiriyor. VRM şirketi bu firmalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. VRM’nin bir ürünü olan Franklin yani FLY token sayesinde, token’ı bulunduran kullanıcılara özel imkanlar sunuluyor. Yazımızda, VRM şirketinin ürünü Franklin’in ne olduğunu ve FLY token’ının kullanım alanlarını inceleyeceğiz.

  • Kısaltması: FLy
  • Block zinciri: Ethereum
  • Token standardı: ERC-20
  • Token tipi: “Utility”, belirli bir amaca uygun token
  • Toplam arz: 1,700,000,000 FLY
  • Dolaşımda: Veri yok (10 Mayıs 2021 itibariyle)

VRM
VRM firması “Yüksek Frekanslı Trade” (HFT) imkanı sunan ve yapay zeka sayesinde kullanıcıların kripto marketlerde al-sat yapmasına olanak sağlayan bir platformdur. Peki, bu strateji nasıl belirleniyor? Algoritmalar tarafından geliştirilmiş “sinyal” göstergelerini baz alarak, yapay zeka, kişilerin yerine kripto para alıp satıyor.                                     

VRM firmasının sloganı “in data we trust” olarak belirtilmiş. Türkçe karşılığını “dataya güveniriz” olarak düşünebilirsiniz. Oldukça dikkat çekici bir slogan seçimi, çünkü bu sloganın orijinali, doların üzerinde yazan “in god we trust” ibaresine bir göndermedir. 

FLY token nedir?

FLy, VRM ve Black Ocean ekosisteminde kullanılmak üzere tasarlanmış ve kullanıcılarına çeşitli faydalar sağlamayı amaçlayan bir token’dır. Bu faydalara birlikte bakalım.

FLy’ı belirlenmiş piyasa yapıcı olarak likidite ve kota sağlayıcı görevlerinde kullanabiliyorsunuz. VRM üzerinde gerçekleşen işlemlerde FLy kullanıldığı zaman %25lik bir indirim sağlanıyor. FLy’ın hitap ettiği kitle; blok zinciri projelerini, al-satçıları, madencileri ve borsa dışı al-sat platformlarını kapsamaktadır. Ayrıca, Black Ocean üzerinde yapılan işlemlerde FLy kullanılması durumunda kullanıcılar daha az komisyon ödemektedirler.

FLy’ın toplam arzından yazımızın başında bahsetmiştik. Ek olarak, projenin sitesine baktığımızda 1.700.000.000 arzı olan FLy’ın 1.170.600 kadarının token’ın değerini yükseltmek için yakıldığı belirtiliyor.

Token’ın ileride “stake” etmede, madencilikte ve çeşitli yatırım araçlarında kullanılabilecek. 

Black Ocean

VRM firmasının algoritmik al-sat stratejisi geliştiren bir firma olduğundan bahsettik. Aslında burada bir üçgen kurulmuş durumda. Bunu VRM – Black Ocean – FLy üçgeni olarak düşünebilirsiniz. Black Ocean, balinalar ve geleneksel borsacılar için geliştirilmiş bir platformdur. Diğer kripto borsalarındaki fiyatlanmanın, Black Ocean üzerindeki etkisi minimize edilmiştir. Rakiplerine göre bir hayli kişiselleştirilmiş Black Ocean, kripto ve finans sektöründeki tecrübeli ekibi tarafından piyasaya sürüldü. Sadece “beyaz liste” onaylamasından geçen kişilerin kullanımına sunulmaktadır. 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar, yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. Kripto paraların yüksek risk içerdiğini unutmayın. Her okuyucu kendi araştırmasını yapmalıdır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl